ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 06 Nisan 2017, Perşembe 22:37 tarihinde eklendi. 627 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AB ÜLKELERİNDE TELEFON TRAFİĞİ UCUZLUYOR

Avrupa Birliği Parlamentosu bugün birlik içerisinde telefon trafiği dolaşımını ucuzlatan bir karara imza attı. 15 Haziran’dan itibaren AB ülkeleri telefon ücretleri düşerken ayrıca internet ve SMS için ekstra ücret ödenmeyecek.
AB ÜLKELERİNDE  TELEFON TRAFİĞİ UCUZLUYOR İSVEÇ POSTASI


AB üyesi vatandaşları tatilden evlerine döndükleri zaman şok eden telefon faturalarıyla karşılaşabiliyorlardı. Bu durum geniş çaplı yakınmalara ve politikacılara baskılara neden oluyordu. Bu olayı çözmek için bir yıldan fazla AB Parlamentosu çalışmalarını sürdürüyordu. Nihayet parlamentoda alınan bir kararla bu durum çözülmüş oldu.

Bu durumu değerlendiren pek çok politikacı bu durumun tüketiciler için büyük bir zafer olduğunu konusunda birleşiyorlar. 15 hazirandan sonra AB içerisinde her türlü telefon ve internet kullanımı üye ülkelerdeki kullanım  geçerli olacak.

AB Parlamentosu bugün aralarında anlaşarak AB içindeki farklı telefon fiyatlandırmalarına son vermiş oldu. AB içindeki telefon şirketleri farklı farklı ücretlendirmeler yaparak bunu kullanıcılara yansıtıyorlardı.

AB Parlamentosu adına bir basın bildirisi yayınlayan sözcü Miapetra Kumpula-Natri, “15 Haziran tarihini kutlayabiliriz. Çünkü AB içinde ekstra telefon ücretlendirilmesinden kurtuluyoruz. Tüketiciler tüm birlik içerisinde kendi ülkelerinde ödedikleri ücretin dışında hiçbir şey ödemeyecekler. Örneğin e-post, harita kullanımı, fotoğraf indirme ve sosyal medya ve telefon için kendi ülkelerinde ödedikleri ücretler geçerli olacaktır” dedi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com