ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 14 Ocak 2018, Pazar 14:52 tarihinde eklendi. 690 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABC YASADIŞI SİLAHLI KAMPLARI BELGELEDİ

İddialar çok konuşulmuş ama şimdiye kadar hiçbir kanıt sunulmamıştı. ABC Gazetesi gündeme bomba gibi düşecek bilgilere ulaştı. İşte İslamcı-Ülkücü ortaklığıyla silahlı eğitim verilen kamplara ilişkin ilk kez gün yüzüne çıkan bilgiler... Yedi kamptan biri de İstanbul’da…
ABC YASADIŞI SİLAHLI KAMPLARI BELGELEDİ ABC – TELE1 / ÖZEL HABER

ABC Gazetesi ve TELE 1 Televizyonu, iktidar yanlısı yasadışı dinci ve faşist grupların iç savaş hazırlığı yapmak amacıyla silahlı eğitim kampları kurduğu iddiasını, ulaştığı belge kanıtladı.


İyi Parti lideri Meral Akşener’in iddialarıyla gündeme gelen, iktidara yakın bazı grupların Türkiye’nin çeşitli illerindeki yasadışı kamplarda silahlı eğitim gördükleri; ve bu grupların 2019 başkanlık seçimlerini AKP’nin kaybetmesi halinde bir kaos ortamı yaratmaya hazırlandıkları iddiası büyük tartışma yaratmıştı. Muhalefet partileri olayın üzerine giderken, sadece MHP sessiz kalmış, AKP yöneticileri ise haberi yalanlamıştı.


ABC Gazetesi ve TELE 1 Televizyonu, hem iddia boyutunda kalan açıklamalara kanıt niteliği taşıyan belgelere ulaştı hem de somut ve nerede çekildikleri açık olan belgeleri elde etti.


ABC ve TELE 1’in ulaştığı belgeler ise, tartışılmaz kanıtlar olarak bu eğitim kamplarının varlığını ve nerelerde olduklarını doğruluyor. Elimizdeki bilgiler kampların kimler tarafından ve nerelerde bulunduğunu, kimlerin silahlı eğitim verdiğini ve bu eğitimlere hangi kesimlerin katıldığını ortaya koyuyor.


Ulaştığımız bilgi ve kanıtlar, tehlikenin Meral Akşener ve Ümit Özdağ’ın yaptığı açıklamaların da ötesine geçtiğini, kampların sadece Konya ve Tokat’ta olmadığını, tam 7 ilde kurulan kamplarda yasadışı silahlı terör eğitimi verildiğini ortaya koyuyor. Elimize ulaşan bilgiler İstanbul’daki silahlı eğitim kamplarından. Öte yandan açıklamalara daha önce adı geçmeyen dört il daha var. Bu kampların bir kısmının yerinin tespit edildiği belirtiliyor.


İslamcılar (bir bölümünün imam hatip lisesi mezunu ya da mensubu olduğu belirtiliyor), Osmanlı Ocakları üyeleri ve AKP ile işbirliği halindeki bazı ülkücüler bu kamplarda birlikte talim yapıyor.


İSTANBUL’DAKİ KAMP YANIBAŞIMIZDA!
Edindiğimiz bilgilere göre, milis yetiştirme kampları sadece Konya ve Tokat’ta değil; yedi ilde bulunuyor. Bu illerden altısını tespit ettik; Tokat, Konya, Düzce, Kocaeli, Kayseri ve İstanbul! Yedinci ilin ise Orta Karadeniz’de olduğunu belirtiliyor. Ancak bu ilin adını kesinleştiremediğimiz için şimdilik vermiyoruz. İstanbul’daki kampın ise Kumburgaz’da bulunduğu, haftada bir gün eğitim verildiği, yerleşik bir düzenin kurulmadığı da ulaştığımız bilgiler arasında. 

Haberin devamını okumak için: http://www.abcgazetesi.com/abc-yasadisi-silahli-egitim-kamplarini-belgeledi-yedi-kamptan-biri-de-istanbulda-74831h.htm

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com