23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 28 Haziran 2017, Çarşamba 12:34 tarihinde eklendi. 419 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NE GÜBREDEN SONRA MERMİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasından tutuklanmasının ardından Ankara'dan başlattığı 'Adalet Yürüyüşü’nde İstanbul'a yaklaştıkça provakasyonlar ve gerilim artıyor.
ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NE GÜBREDEN SONRA MERMİ İSVEÇ POSTASI 


Adalet Yürüyüş bugün 14. gününde sabah saatlerinde Düzce'den başladı. Kılıçdaroğlu'nun, Adalet Yürüyüşü’nün 13’üncü gecesini geçirdiği Düzce Kalıcı Konutları yolu üzerinde Cumhuriyet Mahallesi mevkisindeki kamp alanının önüne bir kamyondan hayvan gübresi dökülmüştü. Kamyon daha sonra terkedilmiş bir durumda bulunmuştu.

Bugün de yürüyüş neşe içerisinde başladı. Yürüyüş korteji ilerlerken yol üzerindeki bir mermi dikkat çekti. Yürüyüşe katılanlar merminin yoldan geçen bir arabadan atıldığını söyledi. CHP lideri, bu sabah yürüyüş öncesi yaptığı kısa açıklamasında ''Hiç kimse buna engel olmasın biz her türlü baskıya her türlü provokasyona hazırlıklıyız'' dedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti otobüsünden provakasyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 14’üncü gününe başlarken yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Yine güzel bir gün. Güneşimiz var. Olağanüstü güzel bir doğamız var. Yürüyüşümüz her geçen gün daha bereketli hale geliyor. Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar oluyor. Ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provokasyondan sonra gerek ben, gerek arkadaşlarım ve gerekse yürüyüşe katılan arkadaşlar hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz güzel bir örnek olması açısından son derece önemli. Adalet, adalet, adalet dedik ve bu bağlamda yürüyüşümüze devam ediyoruz. Azimliyiz kararlıyız. İstanbul’a kadar gülerek eğlenerek kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimse buna engel olmasın biz her türlü baskıya her türlü provokasyona hazırlıklıyız. 12 maddelik bir uyarı metni hazırlamıştık. Katılımcıların tamamı bu genelgeye uydular. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bizi sevgi ve hoşgörü ile karşılayan Düzce halkına da teşekkürlerimi iletiyorum.”

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com