23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 09 Temmuz 2017, Pazar 19:52 tarihinde eklendi. 414 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ADDP BAŞKANI DR. HAKAN AKBULUT ADALET MİTİNGİNDE…

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu (ADDP) Başkanı Dr. Hakan Akbulut bugün (9 Temmuz) İstanbul Maltepe’de gerçekleştirilen Adalet Mitingine katıldı.
ADDP BAŞKANI DR. HAKAN AKBULUT ADALET MİTİNGİNDE… İSVEÇ POSTASI 


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan ’Adalet Yürüyüşü’ ve arkasından gerçekleştirilen Maltepe mitingine katılan Dr. Akbulut mitinge ilişkin aşağıdaki hususları dile getirdi:
 

“Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu (ADDP) Üyesi bazı derneklerimizin adalet yürüyüşü ve adalet mitingine olan mesafeli tutumları nedeniyle bugün mitinge tüm ADDP üyesi derneklerimizi temsilen katılmıyorum. Mitinge, bu etkinliğe destek veren ADDP üyesi dernekler, ADDP yönetim kurulu ve şahsım adına katılıyorum.

ADDP partiler ve kişiler üstü bir kuruluştur. Mitinge katılımımız, konu ile ilgili tartışmaların tamamen üstünde, ülkemizin ihtiyaç duyduğu adalet ve hukukun üstünlüğüne yönelik demokratik bir hak arayışıdır.

Bu demokratik hak arayışlarının gelecekte de devam ederek ülkemizin hukukun üstünlüğüne inanan bir anlayışla yönetilmesi en önemli önceliklerimizden birisidir.

Biz büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ve cumhuriyetin kurucu değerlerine inanan bir kuruluş olarak bu yönde ki mücadele kararlılığımızı bir kez daha vurgulamak isteriz. Bugün burada olmamız da bu anlayışımızın bir yansımasıdır.”

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com