ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 11 Aralık 2017, Pazartesi 00:17 tarihinde eklendi. 1438 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKRABA EVLİLİĞİ BİR RİSK Mİ?

Demokrasi İçin Kadın Federasyonu ABF’de düzenlediği konferansında Karolinska Astrid Lindgren Çocuk Hastanesi Başhekimi Anna Nordenström konuşmacıydı.
AKRABA EVLİLİĞİ BİR RİSK Mİ? İSVEÇ POSTASI


Federasyon Başkanı Macide Akay kısa bir açış konuşması yaparak akraba evliliklerinin ciddeye alınması gereken önemli bir konu olduğunu belirtti.

Akraba evlilikleri pek çok ülkede gerçekleştirilen bir durumdur. Tıp dünyası akraba evliliklerine sıcak bakmamakta her zaman için içinde riskler taşıyan evlilikler olarak değerlendirmektedir. Buna karşın insanlar akaraba evliliği yapmaktan geri durmamaktadırlar. Bu durumu daha çok eğitimsizlik, yoksulluk ve mal paylaşımı açısından ele alınmaktadır.

Başhekim Anna Nordenström bu tür evlilikleri riskli kabul ettiğini ve yanlış bir tür evlilik biçimi olduğunun kabul edilmesini dile getirdi. Kapalı toplumlarda kendi içerisinde yapılan evliliklerin büyük riskler taşıdığını söyledi. Grönland, Färöarna, Finlandiya ve Amerika’daki Menoniter dinsel grubu örnek verdi.


                                                                      Başhekim Anna Nordenström

DNA’nın mutasyon yoluyla değişimine değinerek “Beyaz Geyik” örneğine değindi.Nordenström konferensında DNA yapılanmasından hareketle akraba evliliklerinin taşıdığı riskleri şema ve resimlerle anlattı.
                                     Federasyon Baikanı Macide Akay Başhekim Anna Nordenström'e teşekkür ediyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com