23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 30 Haziran 2017, Cuma 16:04 tarihinde eklendi. 448 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ALANYA'DA KORKUTAN ORMAN YANGINI

Antalya’nın Alanya ilçesi Sapaderesi kanyonunda sabah saatlerinde çıkan orman yangını büyüyerek devam ederken çevresindeki evler tahliye edilmeye başlandı. Yangına müdahale eden bir arazöz ise alevlerin arasında kaldı.
ALANYA'DA KORKUTAN ORMAN YANGINI İSVEÇ POSTASI 


Antalya'nın Alanya ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarın etkisiyle büyüyerek devam ediyor. Yangın nedeniyle evler tahliye edilirken, alevlerin arasında kalan 1 arazöz ise yandı.

Bölgeden ulaşan haberlere göre, Alanya'nın Sapadere Kanyonu mevkiinde bugün saat 10.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle orman yangını çıktı. Sıcak hava ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen ve yaklaşık 30 hektara yayılan yangına karadan ve havadan müdahaleye başlandı. Yangına, 4 helikopter, 1 uçak, 32 arazöz, 3 dozer ve orman işçileri müdahale ediyor.

Yangının rüzgarın etkisiyle de büyümesi üzerine jandarma ekipleri yerleşim yerlerini tahliye etmeye başladı. Zirvede yangına müdahale eden kara ekipleri ise yangından dolayı geri çekildi. Zirvede ise bir arazöz yangının içerisinde kalarak kullanılmaz hale geldi. Orman işçilerinin de yaralandığı belirtilirken bölgeye ambulans sevk edildi. Yangına bölgeye sevk edilen iş makineleri de müdahale etmeye başlarken, yangını söndürme çalışmaları yoğunlukla havadan devam ediyor. Jandarma ekipleri ise Sapadere bölgesine giden yolları sivil geçişlere kapadı.

Bölgede yaşayan Ali Rıza Uyar, 2 saat önce yangın ihbarı geldiğini ve kaçın talimatı verdiğini söyledi. Uyar, “Yangın son derece büyüdü. Yapacak bir şey kalmadı. Yangının olduğu yerden aşağı tarafa kaçtık ve bekleyin diye talimat ettiler. Yaralılarında olduğu söyleniyor” dedi.
 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com