ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 21 Şubat 2017, Salı 20:13 tarihinde eklendi. 677 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ALMANYA ARD KANALI: TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLER ORGANLARINI SATIYOR

Alman devlet televizyon kanalı ARD'de yayınlanan FAKT adlı programda, Türkiye’de zor şartlar altında Suriyeli sığınmacıların kendi organlarını satmak zorunda kaldıkları iddia edildi.
ALMANYA ARD KANALI: TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLER ORGANLARINI SATIYOR İSVEÇ POSTASI


Alman medyası Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılar konusunda önemli bir iddiayı gündeme getiriyor. Alman devlet televizyon kanalı ARD’de yayınlanan FAKT adlı programda, Türkiye’de zor şartlar altında Suriyeli sığınmacıların kendi organlarını satmak zorunda kaldıkları öne sürülüyor.

Bu idiaların yer aldığı tv program, bu akşam yerel saat ile 21:45’te yayınlanacak. ARD’nin sitesinde konuya ilişkin yer alan haberdeki iddialara göre, böbreklerini ya da karaciğerlerini satmak isteyen sığınmacılar sosyal medya üzerinden alıcı arıyor.

Bu ilanları takip ederek ulaşıldığı ve adının Ahmed olduğu belirtilen Suriyeli bir sığınmacının, "Ben Türkçe bilmiyorum, tanıdıklarım yok, işim yok, evim yok. Böbreğimi satıyorum. Çünkü çok büyük sorunlarım var. Bedenimi satmaktan başka paraya ulaşma şansım yok” sözlerine yer veriliyor.

Söz konusu kişinin başkalarının da içinde bulundukları zor durum nedeniyle aynı şeyleri yaptığını aktardığı bilgisi paylaşılıyor.

Televizyon haberinde organ ticareti aracı olan kişilerin FAKT muhabirlerine ameliyat dahil, 30 bin Euroya böbrek nakli pazarlığı yaptıkları aktarılırken, piyasada 6-11 bin Euro fiyata böbrek bulunabildiği öne sürülüyor. Teyit edilememiş bilgi olarak ise, FAKT muhabirlerine konuşan aracıların organ nakillerinin Malatya’da yapıldığını söyledikleri de aktarılıyor.

Suriye savaşının neden olduğu zor şartların organ mafyası tarafından kullanıldığı kaydedilen haberde, daha önce Lübnan’daki Suriyeli sığınmacıların da böbreklerini satmak zorunda kaldıkları basın yoluyla kamuoyuna yansımıştı.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com