23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 20 Mart 2018, Salı 23:52 tarihinde eklendi. 612 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ALMANYA’DA CAMİ SALDIRILARINDA ARTIŞ

Almanya’da Türk Ordusu’nun Afrin’e girişini bahane eden PKK/YPG teröristlerini destekleyen Kürtler; Cami, işyeri ve kültür derneklerine yanıcı maddelerle saldırıyorlar. Alman kurumları bunun bir öç alma saldırıları olduğuna inanıyor
ALMANYA’DA CAMİ SALDIRILARINDA ARTIŞ İSVEÇ POSTASI 


Almanya’nın çeşitli kentlerindeki Türk cami, işyeri ve kültür derneklerine PKK/YPG sempatizanı Kürtler tarafından yanıcı maddeler atılıyor. Şimdiye kadar Berlin, Münster, Leipzig, Hannover, Meschede ve Lauffen kentlerindeki cami, işyeri ve kültür dernekleri zarar görmüş durumdalar.

Danimarka’da da geçen Pazar günü Türk Büyükelçiliği’ne molotofkokteyli atılmış, elçilik binası az da olsa zarar görmüştü. Avrupa’da yaşayan Kürtler şiddeti tırmandırarak Türk vatandaşlarını şiddetin içerisine çekmek istiyorlar. Böylece Avrupa’da karışıklıklar çıkarak haklılık payı kazanacaklarını sanıyorlar.

Basına yansıyan haberlerde Alman polisinin şimdiye kadar herhangi bir şüpheli ya da şüphelileri yakalayamamış olması fazlasyla düşündürücüdür. Almanya’daki Kürt Gençlik Federasyonu (Nûçe Ciwan) üyelerine Türkiye Elçiliklerine, derneklere, işyerlerine zarar verme çağrısında bulunuyor. Bu duruma Alman polisi seyirci kalıyor. Bu karşılık şiddet yanlısı olmayan Kürt örgütleri de var.

Alman İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Stephan Mayer,“Seri saldırılar yeni bir boyut kazandı. Bu durum bizi fazlasıyla endişelendiriyor” ifadelerine yer vererek, şiddetin tırmamasına dikkat çekiyor. Buna karşılık alınan ya da alınacak önlemler konusunda hiç bir açıklama yapılmıyor. 2018’in yaklaşık ilk üç ayı içerisinde 37 saldırı gerçekleştirildi. Bu sayı 2017 yılında 13 olarak istatistiklere geçti.

Avrupa’da beş milyonun üzerinde bir Türk nüfus bulunuyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com