ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 08 Nisan 2018, Pazar 15:25 tarihinde eklendi. 487 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ALMANYA’DA KAMYONETİ HALKIN ÜZERİNE SÜRDÜ

Almanya’nın Münster kentinde psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen bir kişi, komyoneti halkın üzerine sürdü. Olayda 4 kişi öldü 50 yakın kişi yaralandı. Yaralılardan 6’sının durumu ağır.
ALMANYA’DA KAMYONETİ HALKIN ÜZERİNE SÜRDÜ İSVEÇ POSTASI 


Alman basının haberlerine göre saldırgan Jens R (48), olaydan sonra arabanın içinde intihar etti. Kişinin psikolojik bir hasta olduğu ve terör olayıyla ilgisi bulunmadığını yazıyorlar. Yine gazetelere göre kişi daha önce intihar edeceğini ama intiharının ses getireceğini belirttiği ifade ediliyor.

Cumaretsi günü öğleden sonra saat 16.40 dolaylarında Jens R, Münster kentinin merkezinde işlek bir caddede kamyoneti banklarda oturan halkın üzerine sürdü. İlk belirlemelerde iki kişi yaşamını yitirirken onlarca kişi yaralandı. Ağır yaralılardan iki daha sonra vefat etti. Böylece ölü sayısı dörde çıktı. Hala yaralananlar arasında durumu ağır olan kişiler var.

ZDF televizyonuna göre Jens R, daha öncede yaşamına son vermek istedi. Kanala göre kişinin aşırı sağcı çevrelerle ilişkisi bulunuyor. Olayda kullanılan kamyonetin kendisine ait olduğu belirtiliyor.Jens R, polisçe bilindiği ve kişinin uyuşturucu müptelası olduğu ve uyuşturucu satın alabilmek için, araba stereoları, cep telefonları gibi hırsızlık yaptğı ifade ediliyor. Saldırganın yakınlarına intihar edeceğini ama intiharının “mükemmel” olacağına ilişkin bir mektup yazıyor. Olaydan sonra evi polisçe aranan saldırganın evinde bir adet av tüfeği bulunuyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com