ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 01 Nisan 2018, Pazar 20:56 tarihinde eklendi. 485 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ALMANYA’YA ‘DİPLOMATİK’ SIĞINMALAR ARTTI

Almanya Göç ve Mülteci Dairesi’nın son verilerine göre Türkiye’deki FETÖ darbesinden sonra binin üzeride diplomat ve hizmet pasaportlu kamu görevlisi ve aileleri Almanya’ya iltica isteminde bulundular. Alman hükümeti başvuruların büyük bir çoğunluğunu kabul etti.
ALMANYA’YA ‘DİPLOMATİK’ SIĞINMALAR ARTTI İSVEÇ POSTASI


Türkiye’deki Fetöcü başarısız darbe girişiminden sonra Avrupa’nın çeşitli ülkelerine iltica eden diplomat ve hizmet pasaportuna sahip kişiler ve aileler sayısında büyük artış var. Bu kişileri Almanya ve İsveç fazlasıyla kabul etmiş durumda.

Almanya’nın Nürnberg kentinde bulunan Göç ve Mülteciler dairesi 15 Temmuz’dan 7 Mart 2018 tarihine kadar 1058 kişi iltica isteminde bulundu. Buna karşılık yetkililer askeri personele ilişkin istatistik tutmadıklarını belirtiyorlar ama bu ne kadar gerçeği yansıtıyor bilinmiyor.

Deutshce Welle Türkçenin haberine göre Göç ve Mülteciler Dairesi'nin verileri, iltica talebi kabul edilen Türk vatandaşlarının sayısının da arttığını ortaya koyuyor. Buna göre, Türk vatandaşlarının yaptığı iltica başvurularının kabul edilme oranı 2016'da yüzde 8 iken, 2017'de bu oran yüzde 28'e yükseldi. Bu yıl içinde Türk vatandaşlarının yüzde 42'sinin iltica başvurularının kabul edildiği kaydedildi. er başvurunun ayrı bir şekilde değerlendirilediğine dikkat çeken Göç ve Mülteciler Dairesi, sığınmacılarını ülkelerini neden terk ettiğine ilişkin istatistik tutmuyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com