23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 05 Eylül 2017, Salı 11:47 tarihinde eklendi. 416 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ANGELA MERKEL’DEN TÜRKİYE RESTİ!..

Türkiye ile Almanya arasında “Ankara – Berlin” hattı olarak adlandırılan anlaşmazlık sürmeye devam ediyor. Bugün basının karşısına çıkan Angela Merkel, “AB ekim ayında Türkiye ile görüşmeleri sona erdirmeyi ya da askıya almayı görüşecek” ifadelerini kullandı.
ANGELA MERKEL’DEN TÜRKİYE RESTİ!.. İSVEÇ POSTASI 


Almanya ile Referandum oylama sürecinde başlayan ve daha sonra İncirlik Üssü’yle sürdürülen “Ankara – Berlin” hattı anlaşmazlığı Türkiye’de tutuklanan Alman vatandaşlarına yönelik olaylarla had safya ulaştı. Merkel’in yanı sıra SPD Başkanı Martin Schulz’da, "Ben başbakan olursam, Türkiye ile AB görüşmelerini sonlandıracağım” dedi.

Sputnik'in haberine göre; Angela Merkel basın toplantısında, Türkiye'nin hukukun üstünlüğünden ‘hızla' uzaklaşmakta olduğunu sözlerine eklediği belirtiliyor.
 

Merkel, dün de partisi Hıristiyan Demokrat Birlik'in (CDU) meclis grubunda yaptığı konuşmasında, Türkiye ile AB üyelik müzakerelerinin durdurulması konusunu AB'deki meslektaşları ile ekim ayında görüşeceğini tekrar etmişti.

Danimarka Başbakanı  Lars Lökke Rasmussen de Merkel'e destek çıkarak,“Türkiye uzun süredir yanlış yolda ilerliyor. Görebildiğim kadarıyla bugünün Türkiye’si Avrupa Birliği üyesi olabilmekten çok uzaktadır” ifadelerini kullanmıştı.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com