ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 04 Nisan 2015, Cumartesi 00:09 tarihinde eklendi. 1464 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ASLAN MENGÜÇ BEYİN FELCİ GEÇİRDİ

Uzun yıllar İsveç’te yaşayan ve İsveç Radyosu Türkçe Haberler Bölümü “Merhaba” da çalışan Aslan Mengüç bundan birkaç yıl önce Kuzey Kıbrıs’a yerleşmişti. Bundan iki ay kadar önce beyin felci geçirerek komaya giren Mengüç,ün sağ tarafına felç gelmişti ve konuşamıyordu.
ASLAN MENGÜÇ BEYİN FELCİ GEÇİRDİ İSVEÇ POSTASI

Aslan Mengüç uzun süre komadan çıkamadı. İsveç’te yaşayan kızları Ayla ve Leyla Kıbrıs’a giderek babalarına “veda” edeceklerdi. Aslan Mengüç komadan çıktı ama sağ tarafı felç olmuş ve konuşamıyordu. Yavaş yavaş kendisini toparlamaya başladı. Fakat hâlâ konuşamıyordu. Aynı zamanda İsveç vatandaşı da olan Mengüç, Kıbrıs’la İsveç arasında sağlık anlaşması  olmaması nedeniyle İsveç’e gelmesi gerekiyordu. Doktorlarından geçen hafta izin çıktı. Leyla ve Ayla’nın eşi Kıbrıs’a giderek babalarını İsveç’e getirme işini üstlendiler.

Uçakta bir doktor ve bir hemşire bulunuyordu.Arka arkaya kriz geçiren Mengüç’ün uçağı Romanya’ya acil iniş yapmak zorunda kaldı. Ambulansla hastaneye götürülen Aslan Mengüç’ün sara nöbetleri geçirdiği anlaşıldı. Hastanede birkaç gün kalan Mengüç, taburcu oldu. Fakat İsveç’e gelmesi konusunda büyük bir sorun çıktı. Özel ambulans uçakla gelmesi gerekiyordu ve maliyeti çok yüksekti.

Bunun üzerine kızları hem facebook üzerinden yardım kampanyası başlattılar hem de özel olarak borç para aldılar. Dostlar, arkadaşlar, tanıdıklarının yardımlarıyla toplanan paralar uçağa yatırıldı ve Aslan Mengüç Perşembe günü İsveç’e adım attı. Danderyd Hastanesine kaldırıldı.

Şimdi Aslan Mengüç’ün manevi desteğe büyük gereksinmesi var. Buradan tüm dostlarına, tanıdıklarına sesleniyoruz; Aslan Mengüç’ü yalnız bırakmayalım. Destek olalım, iyileşmesine katkı koyalım.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com