23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 01 Temmuz 2016, Cuma 15:57 tarihinde eklendi. 982 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ATATÜRK HAVAALANI SALDIRISININ BEYNİ BİR ÇEÇEN

Salı gecesi saat 22:00 dolaylarında gerçekleştirilen hem otomatik silahlı hem canlı bombalı eylemin planlayıcısının Çeçen kökenli Ahmet Tschatajev olduğu ve bu kişinin İsveç’te 2008 yılında silah kaçakçılığından hakkında dava açıldığı ortaya çıktı.
ATATÜRK HAVAALANI SALDIRISININ BEYNİ BİR ÇEÇEN İSVEÇ POSTASI


İstanbul Atatürk Havaalanı’na yönelik yapılan saldırıda 44 kişi yaşamını yitirmiş ve 236 kişi de yaralanmıştı. IŞİD terör örgütü tarafından yapıldığı sanılan saldırının ardından Çeçen kökenli Ahmet Tschatajev olduğu ortaya çıktı. İsveç’ten IŞİD İslami terör örgütüne dört yüzün üzerinde bir katılımın olduğu istihbarat raporlarında belirtiliyor.

IŞİD terör örgütüne Kafkaslardan, Afganistan’dan ve Orta Asya Türk ülkelerinden çok sayıda katılımın olduğu biliniyor. Çeçen kökenliler genellikle lider kadrosunda yer alıyorlar.

IŞİD İslamı terör örgütü Türkiye’yi önemli ölçüde hedef seçmiş durumda. Bu seçimde Tayyip Erdoğan’ın izlediği Suriye politikalarının önemli bir rol oynadığı bilinmektedir. Erdoğan, Suriye’deki Beşşar Esad karşıtları olan dinci grupları desteklemiş ve yine bilindiği gibi el altında silah yardımında da bulunmuştur. Ortaya çıkarılan MİT TIR’ları bunun en canlı kanıtıdır.

Türkiye yanlış dış politikaların ve basiretsiz sözde devlet adamlarının faturasını ödemektedir. Görünen o dur ki, ödemeye de devam edecektir. Türkiye’nin hızlı bir biçimde ülkesindeki IŞİD  diğer dinci terör örgütlerinin sempatizanlarının ve yakın adamlarının listesini çıkarmak zorundadır.

Çeçen Ahmet Tschatajev adının ön plana çıkmasını İsveçli terör uzmanı Magnus Ranstorp; “Bu görüş oldukça mantıklıdır. O kişi Amerikan terör listesinde bulunuyor. O kişi üç farklı Çeçen grubundan birini yönetiyor. Aynı zamanda gerek Çeçenistan’dan gerekse diğer Orta-Asya ülkelerinden elemanlara sahip” yorumunu yapıyor.

İsveç’in güneyinde bulunan Ystad Mahkemesi’ndeki yargılanması sırasında Ruslar’a karşı savaştığını doğruladı. İsveç Gümrüğünden geçerken susturuculu bir otomatik silah, iki tabanca ve mermilerle yakalanan Ahmet Tschatajev ve iki arkadaşı 2008 yılında mahkemeye çıkarılmışlardı. Mahkeme bir yıl dört ay silah kaçakçılığından ceza ve on yıl İsveç’e girişini yasaklamıştı.

Ahmet Tschatajev’in mahkeme aşamasında 2003 yılında Avusturya’dan sığınma izini almış olduğu da ortaya çıkmıştı.

Yazdır Paylaş
KAAN - 2016-07-02 11:16:48

« O kişi Amerikan terör listesinde bulunuyor.» , « İsveç Gümrüğünden geçerken susturuculu bir otomatik silah, iki tabanca ve mermilerle yakalanan Ahmet Tschatajev ve iki arkadaşı 2008 yılında mahkemeye çıkarılmışlardı. Mahkeme bir yıl dört ay silah kaçakçılığından ceza ve on yıl İsveç’e girişini yasaklamıştı. » İsveç’in bu yaptığına ( terör listesindeki birini serbest bırakıp Suriye`nin üzerine salmasına, katliamlar yapmasına yol vermesine ) ne denir ?. Demokrasi olmadığı kesin değil mi ?.

Diğer Haberler
isvecpostasi.com