ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
Bu haber 14 Ekim 2018, Pazar 23:24 tarihinde eklendi. 1467 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu (ADDP) 1’inci kongresinde başkan seçilen Dr. Hakan Akbulut’un Ekim ayı itibariyle görevini bırakması üzerine ADDP Yönetim Kurulu yeni başkan olarak yönetimde başkan yardımcılığı görevini sürdüren Dortmund ADD temsilcisi Mevlit Deniz’i başkan olarak seçti.
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU YENİ BAŞKANINI SEÇTİ İSVEÇ POSTASI 

6 – 7 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Heidelberg kentinde sonbahar toplantısını yapan ADDP’ye bağlı ADD’ler ve aynı toplantıda Başkan Dr. Hakan Akbulut görevinden ayrıldı. 11 Ekim günü ADDP Yönetim Kurulu aralarından Mevlit Deniz’i yeni başkan olarak seçti.

Dr. Hakan Akbulut’un ayrılmasında Temmuz sonunda ADD Genel Merkezi’ndeki yönetim değişikliği rol oynadı. Süheyl Batum başkanlığındaki yeni yönetim Akbulut ile çalışamayacaklarını açkladılar. ADDP’ye Genel Merkez temsilcisi olarak Levent Cemal Güngör seçildi.

Yeni seçilen Başkan Mevlit Deniz görevini ilkbaharda yapılacak olan 2’nci olağan kongreye kadar sürdürecek. Mevlit Deniz, “ADDP’yi geliştirme çalışmalarına devam edeceğiz. 6 – 7 Ekim toplantımızda aldığımız ‘kurumsallaşama’ ve ona uygun yönergemizde değişiklikler yapacağız. Ayrıca Genel Merkez de bir yönerge çalışması içerisinde ve dolaysıyla biz de Genel Merkez ile uyumlu yönerge hazırlayacağız” dedi.


                                                                ADDP'ye yeni başkan seçilen Mevlit Deniz

ADDP’ye bağlı dernekler 6 – 7 Ekim toplantısında kurumsallaşmanın oluşumun gelişmesinde çok önemli bir rol oynayacağını belirten bir birliktelik sergilemişlerdi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com