ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 18 Temmuz 2018, Çarşamba 18:47 tarihinde eklendi. 455 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AVUSTURYA BAŞBAKANI ”TÜRKİYE İLE MÜZAKERELER DURDURULSUN”

Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı’nı alan Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye ile müzakereleri vakit geçirmeksizin sona erdirilmesi gerektiğini söyledi.
AVUSTURYA BAŞBAKANI ”TÜRKİYE İLE MÜZAKERELER DURDURULSUN” İSVEÇ POSTASI 


Avusturya uzun süredir Türkiye’nin AB’ye alınmasına karşı çıkan ülkelerin başında geliyor. Avusturya zaman zaman Türkiye için farklı öneriler ileri sürüyor. Avusturya’nın dönem başkanı olması nedeniyle Yunanistan'ın Kathimerini gazetesine bir röportaj veren Başbakan Sebastian Kurz, yıllardır Türkiye ile “dürüst bir ilişki kurulması gerektiğini” yüksek sesle dilen getiren bir isim olduğunu belirtti.
 

 “VAKİT GEÇİRİLMEKSİZİN DURDURULMALIDIR”


Ayrıca BBC Türkçe’nin yaptığı bir habere göre; Temmuz ayı başında AB dönem başkanlığını devralan Kurz, " Türkiye ile yürütülen AB üyelik müzakereleri vakit geçirilmeksizin durdurulmalıdır. Türkiye , son yıllarda sürekli olarak Avrupa ve değerlerinden uzaklaşıyor. Aynı zamanda AB ile Türkiye arasında komşuluk temelinde farklı işbirliği seçeneklerinin bulunmasına odaklanmamız gerekiyor" dedi.
 

 ÜYELİĞE KARŞI ÇIKAN ÜLKELERİN BAŞINDA GELİYOR


Avusturya, başından beri Türkiye 'nin AB üyeliğine karşı çıkan ülkeler arasında yer alıyor. Fransa ile Avusturya'nın ısrarı ile 2005 yılında başlayan Türkiye ile katılım müzakereleri için hazırlanan çerçeve belgeye üyelik dışı alternatiflerin gündeme geleceği ibaresi eklenmişti.
 

  Türkiye ile AB arasındaki katılım müzakereleri, son birkaç yıldır özellikle insan hakları konusunda reformlar yapılması yönündeki talepler nedeniyle yeni başlık açılmamasından dolayı fiilen durmuş durumda bulunuyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com