ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 03 Nisan 2018, Salı 21:08 tarihinde eklendi. 612 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BARBRO ‘LİLL-BABS’ SVENSSON ÖLDÜ

İsveç’in oldukça çok tanınan ses sanatçısı Barbro Svensson ‘LİLL-BABS’ bugün kısa bir hastalık döneminden sonra 80 yaşında yaşama gözlerini kapadı.
BARBRO ‘LİLL-BABS’ SVENSSON ÖLDÜ İSVEÇ POSTASI

İsveç’in çok tanınman, tanındığı kadar da çok sevilen ses sanatçısı Barbro Svensson ‘Lill – Babs’ kısa bir hastalık döneminden sonra 80 yaşaında vefat etti. Lill-Babs’ın ölüm haberini aile bireyleri İnstagram hesabından “Sevgili annemiz, kardeşimiz, anneannemiz, ninemiz, halamız, teyzemiz kısa bir hastalık süresinden sonra sakin bir biçimde ebediyete göç etti” diyerek duyurdular.
 

Kızları Instagram’dan ”Annemiz kalp rahatsızlığı nedeniyle Mart başlarında acil servise başvurdu. Hastanede yapılan incelemede kötü huylu kanser keşfedildi. Kalp ve kanser birleşimi inatçı ve güçlü annemizin sonu oldu” ifadelerine yer verdiler.


Lill Babs ölümü üzerine bazı yerlerde bayrakların yarıya indirildiği görüldü. Lill-Babs (Barbro Svensson 1938 yılında Järvsjö’de doğdu. 50’li yıllarda keşfedilen Lill-Babs o günden bu yana müzik yaşamında aşamalar yaparak yaşadı.Lill Babs müzik yarışmalarına da katıldı. İsveç’i 1960, 1961, 1973 yıllarında temsil etti. 2010 yılında TV4’ün tanınmış “Böyle daha güzel” programına katkıda bulundu.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com