ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 18 Haziran 2016, Cumartesi 13:54 tarihinde eklendi. 745 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BELÇİKA’DA 12 TERÖR ZANLISI YAKALANDI

Fransa’da devam eden Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarında teröre karşı çok yönlü önlemler alınıyor. Belçika’da 12 kişi terör saldırısı hazırlığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındılar.
BELÇİKA’DA 12 TERÖR ZANLISI YAKALANDI İSVEÇ POSTASI


Fransa’da Belçika ile İrlanda arasında bugün oynanacak maç için terör hazırlığı yapan 12 kişi Belçika’nın başkenti Brüksel’de yakalandılar. Belçika Tv – kanalı VTM’ye göre saldırının altında alınan terör önlemleriyle alay etme, Fransa’yı küçümseme gibi senaryolar yatıyor.

Belçika’da yakalanan terör zanlılarının IŞİD ya da El Kaide sempatizanları olabileceği ileri sürülüyor. Belçika ile İrlanda arasında oynanacak maç Fransa’nın Güneybatı kenti olan Bordeaux’da saat 15.00 dolaylarında başlayacak...

Terör uzmanları terör olasılığının en yüksek seviyede  bulunduğunu ve tüm Avrupa ülkelerinin çok sıkı izleme ve birlikte çalışmaya gereksinim olduğunu söylüyorlar. Avrupa’da en iyi bir biçimde eğitim almış anti-terör polisleri görev yapıyor. 


Uzmanlar Avrupa Futbol Şampiyonası’nın tüm dünyada büyük ilgiyle izlendiğini ve dolaysıyla İslami terör örgütlerinin gündeminde olduğunu ifade ediyorlar.

Basına yansıyan bilgilere göre Fransa’da 100 bine yakın polis turnuva için ekstra görevlendirilmiş durumda.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
isvecpostasi.com