23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 04 Ocak 2018, Perşembe 19:37 tarihinde eklendi. 2312 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİR KİŞİ İSVEÇ GÖÇ KURUMU ÖNÜNDE KENDİSİNİ ATEŞE VERDİ

Stockholm’un Sundbyberg semtinde buluanan İsveç Göç Kurumu binasının önünde bir kişi üzerine yanıcı sıvı dökerek kendisini ateşe verdi. Güvenlik görevlisinin anında yaptığı müdahale kişiyi yanmaktan kurtardı. Ağır yanık yarasıyla hastaneye kaldırılan kişi tedavi altına alındı.
BİR KİŞİ İSVEÇ GÖÇ KURUMU ÖNÜNDE KENDİSİNİ ATEŞE VERDİ İSVEÇ POSTASI


Kimliği açıklanmayan bir kişi saat 10:00 dolaylarında İsveç Göç Kurumu binasının önüne gelerek bilinmeyen bir nedenle beraberinde getirdiği yanıcı sıvıyı üzerine dökerek kendisini ateşe verdi. Kurumçalışanlarının olaya  anında müdahale etmesiyle ölümden döndü. Fakat ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yaraları hakkında açıklayıcı bilgi verilmedi.

Olay hakkında kurum açıklama yapmazken aynı zamanda poliste sessizliğini koruyor.  Kişinin kendisini yakma olayına pek çok kişi tanıklık etti. Olay yerine itfaiye ve polis çağırldı.

Bir güvenlik görevlisi olayı gördüğü anda bir battaniye ile kişinin üzerini kapatarak yanmaktan kurtulmasına neden oldu.

İsveç Göç Kurumu’nun verdiği kararlardan memnun olmayan insanlar zaman zaman açlık grevi yaparak ya da farklı bir protesto yöntemi kullanarak kararları protesto ediyorlar. Genel kanı verilen karardan memnun olmayan kişinin bu yöntemle kurumu protesto ettiği sanılıyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com