ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 20 Eylül 2015, Pazar 22:18 tarihinde eklendi. 1394 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİRLİK İÇİN İLK ADIM

Stockholm merkezli bazi Türk kökenli sivil toplum örgütleri biraraya gelerek bir birlik oluşturmanın, birlikte hareket etmenin koşulları üzerinde görüş alışverişinde bulundular.
BİRLİK İÇİN İLK ADIM İSVEÇ POSTASI

Türk Kadın Federasyonu tarafından yapılan çağrıya ilgi duyanTürk sivil toplum örgütleri bir araya gelerek önemli günleri birlikte kutlama, bazı durumularda acil toplantı düzenleme ve miting yapma konularında aralarında tartışarak birlik oluşturmanın yollarını aradılar.

Toplantıya katılan sivil toplum örgütleri temsilcileri İsveç’te basın tarafından Türkler konusunda hep olumsuzlukların ele alındığı ve genellikle Türklerin görmemezlikten geldiğini vurguladılar. Uzun yıllar Türklerin ve örgütlerinin İsveç medyasıyla sağlıklı bir diyalog gerçekleştiremedikleri belirttiler. Bu durumun çok büyük bir eksiklik olduğunu dile getirdiler.Türk sivil toplum örgütlerinin belli konularda görüşlerüstü bir tutum alarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerektiği görüşünde ilke olarak hemfikir oldular. PKK terör örgütüyle Kürt halkını birbirinden farklı ele alınarak değerlendirilmesi gerektiği görüşünde birleştiler. Son günlerde provokasyon kokan Türk ve Kürt kökenli vatandaşlarımızın gittiği derneklere yönelik saldırılar karşısında sağduyulu olunması gerektiğini ifade ettiler. Provokasyonlara gelinmemesi uyarısında bulundular.Üç saat süren toplantının sonucunda bir platform oluşturulması ve ilk elde 29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünün hep birlikte vatandaşlarımızla beraber kutlanması yönünde görüş birliğine vardılar. Bu bağlamda bir komite oluşturarak çalışmaların bu komite tarafından yürütülmesi konusunda anlaştılar.Önümüzdeki günlerde platform kuruluş çalışmalarına ciddi bir biçimde devam edilmesi yönünde ortak karara vararak dağıldılar.

Yazdır Paylaş
Serkan - 2015-09-20 20:31:47
Gec kalinmis ama dogru bir olusum. Özellikle egitimli genclerimiz sosyal medya ve gunluk yasamda Isveclilere dogrulari anlatmali. Ben uzerime duseni yapmaya calisiyorum ancak uzerime 20 pkk sempatizani gelip bir tane turk arkadasimin destek olmadigini görünce hevesim malesef kaciyor.
Diğer Haberler
isvecpostasi.com