23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 26 Mart 2018, Pazartesi 10:48 tarihinde eklendi. 354 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BRÜKSEL’DE TÜRK KONSOLOSLUĞUNA ’BOYALI’ SALDIRI

Belçika’nın başkenti Brüksel'deki Türk konsolosluğuna PKK'li olduğu iddia edilen kişiler tarafından 'boyalı' saldırı gerçekleştirildi.
BRÜKSEL’DE TÜRK KONSOLOSLUĞUNA ’BOYALI’ SALDIRI İSVEÇ POSTASI


Belçika’nın Brüksel şehrindeki Türk konsolosluğuna sabah saatlerinde PKK'li olduğu iddia edilen kişiler tarafından bir saldırı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen saldırı hakkında soruşturma başlatıldı. 

Konsolosluktan açıklama

Brüksel Konsolosluğu, Belçika’nın Brüksel şehrindeki Türk konsolosluğuna sabah 6.40 sularında, terör örgütü PKK taraftarı olduğu iddia edilen kişiler tarafından gerçekleştirilen boyalı saldırı ile alakalı tedbirlerini artırdıklarını ve ikinci bir saldırının gerçekleşmemesi için gerekli önlemleri aldıklarını söyledi. 
 

Yapılan açıklamada, örgütün henüz saldırıyı üstlenmediği fakat güvenlik kameralarından saldırıyı gerçekleştirenlerin PKK mensubu olduğunun anlaşıldığı ifade edildi. 

“Halk arasında infiale sebep olacak bir eylem değil” 

Yapılan eylemin Türkiye ve Belçika basınında yer alacağını düşündüklerini ifade eden konsolosluk yetkilileri, “Halk arasında infiale sebep olacak bir olay değil, muhtemelen PKK üyelerinin yalnızca ses getirmek için planladıkları eylem. Yaşanan olay araştırılıyor, biz de ikinci bir saldırı gerçekleşmemesi için gerekli tedbirleri alıyoruz” şeklinde konuştu. (Cumhuriyet)

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com