ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 31 Ekim 2017, Salı 22:26 tarihinde eklendi. 1926 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BU YOBAZA DİKKAT

“Altı yaşında çocukla evlenilebilir” diyen Nurettin Yıldız’ın, gazeteci Orhan Gökdemir’e açtığı davada karar verildi. Hakim bu sözü kullanana değil, eleştirene ceza verdi. Türkiye’de adalet terazisinde elmalarla armutlar birbirine karıştı. Türkiye’de hakimlerin üzerinde bir korku imparatorluğu mu var?
BU YOBAZA DİKKAT İSVEÇ POSTASI 


"Altı yaşında çocukla evlenilebilir", "Üç yaşında kız çocukları amcalarının yanına külotla çıkmamalı", "Kız çocukları cehennem kadar risktir" gibi sözleriyle tepki çeken Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’ın, Aydınlanma Hareketi çağrıcısı, soL yazarı, gazeteci Orhan Gökdemir’e açtığı davada karar verildi.

Orhan Gökdemir'in soL'da yayımlanan "Tuhafazakâr süslümanlığın' ekonomi politiği" başlıklı yazısı sonrası açılan davada mahkeme Gökdemir'e 2 bin 900 TL para cezası verdi.

soL portal’ın haberine göre, Orhan Gökdemir mahkemedeki savunmasında, "İki duruşma arasında başka bir ilahiyatçı evlenme yaşını 1'e indirdi. Bunun toplumsal maliyeti ağırdır. Bunun sorumluluğu, sorumsuz ilahiyatçılara aittir. Dava sürecinde çokça sunduğumuz belgelerde bu söylemin pedofiliye girdiğini söyledik. Bu bir hastalıktır. Bir gazeteci ve kız babası olarak pedofiliyi savunanlar, her an beni karşılarında bulacaklardır. '3-5 yaşında evlenilebilir' söyleminde bulunan kişiye dava açılmış, bu beyan sonucu mahkeme tarafından beraat kararı verilmiştir. Böylesi bir fikir özgürlüğünde, biz de eleştirilerimizi yaptık. Bunu söyleyen herkes suç işlemektedir" ifadelerini kullandı.

Gökdemir'in "Tuhafazakâr süslümanlığın ekonomi politiği" başlıklı yazısından bir bölüm şöyle:

"5-6 yaşındaki kız çocuklarının evlenmesini caiz bulan Pedofil Nureddin Yıldız da şöyle yakınıyordu: ’Önce tesettür mücadelesi yapıldı. Sonra o mücadele başörtü olarak küçüldü. O küçülme daha sonra türban adını aldı. Şimdi ise modası konuşuluyor.’ Böylesi bir fikir özgürlüğünde, biz de eleştirilerimizi yaptık. Bunu söyleyen herkes suç işlemektedir."
 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com