ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 15 Nisan 2018, Pazar 20:14 tarihinde eklendi. 796 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP İSVEÇ BİRLİĞİ MALİ KONGRESİNİ YAPTI

CHP İsveç Birliği yıllık olağan mali kongresini yaptı. Mart ayı içindeki kongrede gerekli çoğunluk sağlanamadığı için daha sonraya ertelenmişti.
CHP İSVEÇ BİRLİĞİ MALİ KONGRESİNİ YAPTI İSVEÇ POSTASI 


CHP İsveç Birliği birlikte yapılan sabah kahvaltısının ardından olağan yıllık ‘Mali Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kongreye 40 yakın üye katıldı. Divan Başkanlığına Haydar Akan ve sekreterliklere Taner Yıldız ve Semra Çiçek Doğruel seçildiler. Gündemin onaylanmasından sonra çalışmalarına başlayan kongrede Başkan Hakan Güner bir yıllık çalışmaları anlatarak bir değerlendirme yaptı.

Başkan Hakan Güner Etkinlik Raporu’nu tüm üyelere gönderdiğini belirterek, “Bir yıl içerisinde değişik formatlarda 23 etkinlik gerçekleştirdik. Sivil Toplum Örgütleriyle biraraya gelmeye çalışıyoruz ve kardeş parti İsveç Sosyaldemokratlarıyla ilişkilerimizi geliştirmeye çaba gösteriyoruz. Şimdiye kadar ki çalışmalarımızda az çok kendimizi tanıttık ve bir ilerleme kaydettik. Türkiye’deki kutuplaşmanın burada da yansımalarını görüyoruz. Bizim amacımız çalışmalarımızda bu tür kutuplaşmaları olabildiğince ortadan kaldırmak ve geçişgenlikleri sağlayabilmek, fikir alışverişi ve siyasi çalışmaların önünü açabilmek için yapıyoruz bütün bunları” dedi.Ekonomik rapor ve Denetleme Raporları okundu. Yapılan oylamayla yönetim 2017 çalışmalarından dolayı aklandı.

CHP İsveç Birliği’nin çalışmalarına yönelik görüşlerini açıklayan üyeler, 2018 İsveç seçimlerinde izlenecek yol konusunda görüş bildirdiler.

Mali Kongre üyelerin değişik konularda görüşlerini açıklamalarının ile sona erdi.


                               Divan Kurulu Semra Çiçek Doğruel (sek), Taner Yıldız (sek), Haydar Akan (başkan)

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com