ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 14 Ocak 2018, Pazar 16:45 tarihinde eklendi. 868 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP İSVEÇ BİRLİĞİ SABAH KAHVALTISINDA BULUŞTU

CHP İsveç Birliği yeni yılda ilk buluşmasını Tensta Lisesi’nde düzenlediği sabah kahvaltısında biraraya gelerek gerçekleştirdi.
CHP İSVEÇ BİRLİĞİ SABAH KAHVALTISINDA BULUŞTU İSVEÇ POSTASI


CHP İsveç Birliği’nin Tensta Lisesi’nde düzenlediği sabah kahvaltısı buluşmasına Sayın Büyükelçi Hakkı Emre Yunt ve sayın eşi’nin yanı sıra Sosyal Demokrat Milletvekilleri Sultan Kayhan, Serkan Köse ve ellinin üzerinde üye katıldı. Kahvaltıda üyeler birbirleriyle sohbet ederek birlikte olmanın tadını çıkardılar.

Üyeler kendi aralarındaki konuşmaların en önemli konusu hiç kuşkusuz Türkiye ve Türkiye’nin gündemiydi. Üyeler bu konuda endişelerini, kaygılarını ve tedirginliklerini dile getirdiler.

Sabah Kahvaltısında kısa bir konuşma yapan Başkan Hakan Güner, amaçlarının üyeleri biraraya getirmek, dostlukları tazelemek ve hiçbir parti kaygısı gözetmeden her türlü görüşlere, düşüncelere açık birbirimizin yanında olduğumuzu hissedebilmek için bu etkinliği düzenlediklerini vurguladı. Devamla, “Gerek ülkemizin gerekse içinde yaşadığımız ülkede sahip olduğumuz problemler ayrılık, gayrılıkla çözülesi gibi değil. Bunlar bizim ortak sorunlarımız ve bu ortak sorunlarımızı farklılıklarımızın güzelliğiyle biraraya gelerek çözmeye çalışacağız” dedi. Kahvaltıya katılan Sayın Büyükelçiye davetlerini geri çevirmediği için teşekkür etti.


                                                          CHP İsveç Birliği Başkanı Hakan Güner

Kahvaltıda bir konuşma yağan Sayın Emre Yunt, davete teşekkür ederek, “bizler her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Bizleri sıcak duygularla bağırlarına bastılar. Fakat Türk Büyükelçileri’nin Avrupa’da işleri pek kolay değil ve bunu bilerek geldim. Buradaki güzel havayı gördükten sonra fazla da endişe edilecek birşey olmadığını anladım. Bundan sonra da daha iyiye gideceğimize inanıyorum” diyerek davete teşekkür etti.


                                                         Türkiye İsveç Büyükelçisi Hakkı Emre YuntSabah 10:30 başlayan kahvaltı saat 13:00’e kadar sürdü.


                                      Hakan Güner Sosyal Demokrat Milletvekili Sultan Kayhan ile
                                                          Hadi Orman ve Hakan Güner sohbet esnasında


Hakan Güner CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP İsveç Birliği'ne teşekkür plaketini geçici olarak devrediyor

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com