ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 02 Ağustos 2018, Perşembe 17:06 tarihinde eklendi. 417 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

24 Haziran seçimlerinden sonra CHP’de başlayan Olağüstü Kongre talebi ve dolaysıyla 16 Temmuz’dan itibaren delegelerden imza toplama işlemi bugün itibarıyla 630 sayıya ulaşarak CHP Genel Merkezi’ne teslim edildi.
CHP’DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ İSVEÇ POSTASI 


Bugün toplanan imzaları teslim etmek üzere milletvekili Gaye Usluer ve yanındakiler CHP Genel Merkezi’ne geldiler. Genel Merkez’de bir açıklama yapan Usluer, “Noter tasdikli imzs sayımız 630 ve bu Olağanüstü Kongre için gerekli imzaya ulaştığımız gösteriyor” dedi.

Usluer açıklamalarına, “Bunun dışında hesapladığımız 50 imzalı belge daha var. Bunlar henüz bize ulaşmadı. Hafta başı saat 17:00’a kadar bu belgelerde işleme anılacaktır. İmzalarını direkt olarak genel merkeze göndereler de var. Toplam sayı için Genel Merkez’in açıklama yapmasını bekliyoruz. Bizim sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ndan beklentimiz imzaların takibini devam eden süre içerisinde olağanüstü kurultay sürecini bir an önce sayın Genel Başkanımız tarafından başlatılmasıdır. Sağduyunun, ortak aklın bizzat genel başkanımız tarafından oluşturulmasıdır. Biz Atatürk’ün kurduğu partiyi asla AKP’nin mahkemelerinde tartışılır duruma getirmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Usluer ayrıca, “Bir düğümü hep birlikte düğüne çevirelim. Önümüzde yerel seçimler var. Yüzde 22,6’lık bir sonucumuz var. Yerel seçimlere hazırlanırken en büyük anket yakın zamandaki seçimlerdir. Bu puan bizim yerel seçimlere giderken anket sonucumuzdur. İsteğimiz kişilerin değişmesi değildir. İsteğimiz yeni bir yönetim anlayışının devreye girmesidir” dedi.

Bundan sonra Genel Merkez nasıl bir tavır takınacak ve ne tür açıklamalar yapılacak belli değil. Bu çadır tiyatrosunu hep birlikte izlemeye devam edeceğiz.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com