ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 01 Aralık 2017, Cuma 12:15 tarihinde eklendi. 731 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CİNSEL SAPIĞA 10 YIL HAPİS CEZASI

İsveç’in 70 km kuzeydoğusunda bulunan üniversite kenti Uppsala’da 41 yaşlarındaki bir kişi internet üzerinden kandırdığı küçük yaşlardaki çocuklara kendilerine cinsel işlemler yapmaları istemiş. Bu yönde tehditler savuran kişi, yapılan işlemi internet ortamında canlı yayınlamış...
CİNSEL SAPIĞA 10 YIL HAPİS CEZASI İSVEÇ POSTASI 


Uppsala kentinde oturan 41 yaşındaki bir kişi internet üzerinden Kanada, ABD, İrlanda, İskoçya ve İsveç’te internet ortamında çeşitli biçimlerde kandırdığı çocuklara kendilerine cinsel ilişkili işlemler yapmalarını istemiş, yapmadıkları takdirde hem kendilerine hem de ailelerine zarar verme yönünde tehditler savurmuş. Bunu durumu canlı olarak internet üzerinden yayınlayarak kendi netağı içerisindeki arkadaşlarıyla paylamış.

Savcı mahkemede bu olayın bir cinsel taciz ve tecavüz olduğunu ileri sürerek kişinin en ağır bir biçimde cezalandırılmasını istedi. Mahkeme yaptığı değerlendirmeler sonucunda kişiyi tehdit de dahil olmak üzere işlediği suçlardan şimdiye kadar verilmemiş olan en ağır cezayı verdi. Mahkeme heyeti bu durumu Perşembe günü açıklanan karar doğrultusunda 10 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.

Olayın mağduru küçük bir kız, “benden çırılçıplak soyunmamı ve söylediği şeyleri yapmamı istedi. Korkutuğum için söylediklerini yaptım. Aksi takdirde gerçekten beni bulacağını ve hem bana hem de aileme zarar vereceğini düşündüm” ifadelerini kullanıyor.Savcıya göre cinsel sapık, 27 çocuğa zarar vermiş durumda. Bunlardan 26 tanesi kız, bir tanes oğlan çocuğu. Fakat kurban çocukların hepsi tesbit edilebilmiş değil. Bu çocuklardan 18 tanesi 15 yaşın altında bulunuyor.Bu nedenle cinsel sapık aşağıdaki maddelerden cezalandırıldı:

      -    Tecavüz

-          Dört kez cinsel zorlama

-          Yedi kez ağır seksüel zorlama

-          Dört kez küçük çocuklara ağır cinsel tecavüz

-          On iki kez küçük çocuklara ağır taciz

-          On üç kez küçük çocuklara çıplak poz verdirme ve yararlanma

-          On altı kez küçük çocuklara çıplak poz verdirme

-          Cinsel taciz

-          Ağır porno suçu işleme


Sanık, mahkemede suçunu kabul ederek ve çocuklardan söylediklerini yağmalarını istediğini yönünde itiraflarda bulundu. Bu kişinin 2009 yılında da buna benzer olaylardan dolayı cezalandırıldığı ve bu suçu yirmi yıldır işlediği vurgulandı.
 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com