ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 01 Eylül 2018, Cumartesi 14:21 tarihinde eklendi. 228 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CUMARTESİ ANNELERİ’NE POLİS ENGELİ

Cumartesi Anneleri'ne yasaklanan Galatasaray Meydanı'nda çıkış noktaları polisler tarafından kesildi. Cumartesi Anneleri'nin 700 haftadır eylem yaptığı alanda onlarca polisin oturması dikkat çekti.
CUMARTESİ ANNELERİ’NE POLİS ENGELİ İSVEÇ POSTASI 


İnsan Hakları Derneği’nde bir basın toplantısı düzenleyen ”Cumartesi Annaleri” toplantıdan sonra yürüyüşe geçtiler. Cumartesi Anneleri ve kayıp yakınlarının İHD'den başlayan yürüyüşü polis tarafından engellendi.

Galatasaray meydanı’na çıkamayan topluluk bunun üzerine Büyük Parmakkapı Sokak'ta oturma eylemi yaptılar. Burada da kayıp yakınları yaptıkları açıklamada, "701 haftadır suçlular bilinmelerine rağmen cezalandırılmadıkları için Galatasaray'dayız" ifadelerine yer verildi.
 

Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini arayan ve sorumluların yargılanmasını isteyen Cumartesi Anneleri geçen hafta karşılaştıkları polis şiddetinin ardından, ‘meydanları terk etmeyeceğiz’ diyerek 701. hafta da eylemlerini yaptılar. Sabahın erken saatlerinden itibaren İstiklal Caddesi polis ablukasına alındı. Galatasaray Lisesi’ne giriş çıkışlar ise yasaklandı.  Cumartesi Anneleri'nin eylem yaptığı alanda 10'larca çevik kuvvet polisinin oturarak beklemesi dikkat çekti.

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com