23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 04 Eylül 2017, Pazartesi 18:14 tarihinde eklendi. 348 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DANİMARKA DA TÜRKİYE’NİN AB’YE ÜYELİK GÖRÜŞMELERİNİN DURDURULMASINI İSTİYOR

Almanya’da yapılacak seçimler öncesi siyasi partilerin gündeminden Türkiye düşmüyor. Başbakan Merkel ve SPD Başkanı Martin Schulz görüşmelerin durdurulmasını savunuyorlar.
DANİMARKA DA TÜRKİYE’NİN AB’YE ÜYELİK GÖRÜŞMELERİNİN DURDURULMASINI İSTİYOR İSVEÇ POSTASI  


Kuzey internet gazetesinden Sadi Tekelioğlu’nun haberine göre, Danimarka başbakanı Lars Lökke Rasmussen, Almanya başbakanı Angela Merkel ve SPD genel başkanı Martin Schulz’un dün akşamki bir televizyon tartışma programında dile getirdikleri, Türkiye ile üyelik görüşmelerinin sona erdirilmesi düşüncesine katıldığını söyledi.

Lars Löke Rasmussen, “Demokrasi ve hukuk devleti, özgürlükler ve insan hakları prensipleri gibi Avrupa değerlerinden hızla uzaklaşmakta olan bir ülke ile Avrupa Birliği’nin üyelik görüşmesi yapması anlamsızdır,” dedi.

Politiken gazetesine yazılı bir açıklama göndererek görüşlerini açıklayan Lars Lökke Rasmussen,“Türkiye uzun süredir yanlış yolda ilerliyor. Görebildiğim kadarıyla bugünün Türkiye’si Avrupa Birliği üyesi olabilmekten çok uzaktadır. Erdoğan’ın Avrupa Birliği’ne karşı gösterdiği sert tepkiler Avrupa ile Türkiye arasındaki mesafeyi daha da açmıştır. Öte yandan Türkiye AB’nin önemli bir komşusudur. Türkiye ile kritik diyalog kurmamız gerekir. Göç konusunda, terörizme karşı işbirliğinde ve ticari ortaklıklar konusunda Türkiye ile işbirliğine devam etmemiz gerekir,”  dedi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com