ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 05 Ekim 2016, Çarşamba 23:19 tarihinde eklendi. 1304 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DENİZLİ EV TEKSİLİ İHRACAATÇILARI İSVEÇ'E ÇIKARTMA YAPTI

Denizli tekstil üreticisi büyük firmalar ve Türkiye Ekonomi Bakanlığı ile birlikte İsveç'teki müşterilerine yaptıkları yeni üretimleri tanıttılar.
DENİZLİ EV TEKSİLİ İHRACAATÇILARI İSVEÇ'E ÇIKARTMA YAPTI METİN ALTINIŞIK/İSVEÇ POSTASI


Denizli İhracaatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert İsveç Postası'na şu açıklamayı yaptı: "Türk havlusunun çok eski bir geçmişi var. Denizli bölgesi'nde yapılan kazı çalışmalarında milattan önce yüzlerce yıl öncesi'ne ait boyahane kalıntılarının bulunmuş olması eski mezar yazıtlarında o tarihlerde Yunanistan üzerinden İtalya'ya gönderilmiş olması Denizli’nin ihracaatçı kimliğinin bir göstergesi ve binlerce yıllık dokuma kültürü ve peşkir ve hamam kültürünün işaretidir.

Bugün bizim İsveç'te bulunmuş olmamızın Denizli'li firmaları yeni firmalarla tanıştırıp yeni fırsatlar oluşturmaktır. Öte yandan ülkemizin çok ihtiyacı olan dünya çapında marka olan Turk havlusu'nu tanıtmaktır."


                                                                   Süleyman Kocasert

Kocasert, "Türkiye olarak bu alanda da Çin ve Hindistan'la rekabet ediyor. Biz, Kuzey Avrupa ülkelerinde bir farkındalık yaratmak istiyoruz" dedi.Bugün saat 11.00 de başlayan 17.00 kadar sürecek olan toplantılara Türk firmaları, 100’e yakın İsveçli firmayla görüşme yaptılar.
Toplantı yapan Türk firmaları şunlardırdır:
 

Asil Nakış San ve tic AŞ. Erteks Kadife Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd Şti. ABC Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ. Evteks Tekstil konfeksiyon San TicLtd Şti. Pamir Havlu Paz san ve San ve Tiz Ltd Şti.  Zorel Tekstil MS Uluslararası Tekstil İplik Mensucat San Tic Ltd Şti. Kaynak Havlu San ve Tic AŞ ve Vatan Tekstil San Tic Ltd Şti 
 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com