ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 22 Mart 2018, Perşembe 22:48 tarihinde eklendi. 2557 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DİN HİZMETLERİ MÜŞAVİRLİĞİ İKİ MERCEDES OTOMOBİLİ NE YAPACAK?

Din Hizmetleri ve Sosyal İşler Müşavirliği binasının önünde park halinde bulunan iki resmi plakalı mercedes marka binek otomobilleri dikkat çekiyor. Bu otomobiller Müşavirliğin mi, ya da müşavirin kendisinin mi?
DİN HİZMETLERİ MÜŞAVİRLİĞİ İKİ MERCEDES OTOMOBİLİ NE YAPACAK? İSVEÇ POSTASI 


2014 Mayıs ortalarında İsveç’te Din Hizmetleri ve Sosyal İşler Müşaviri olarak görev yapan Fatih Mehmet Karaca, o günden bu yana göze görünür herhangi bir çalışma yürütmemiştir. İsveç’te son yıllarda İslama yönelik oldukça olumsuz gelişmeler yaşanmaktadır. Camiler saldırıya uğramakta kapı ve duvarlarına gamalı haçlar çizilmekte, pencere camları kırılmakta ve bazı camiler yakılmaya çalışılmaktadır. Bu rağmen müşavirin kılı bile kıpırdamamaktadır.

Müşavir ve İsveç’teki camilerde görev yapan imamlar Türkiye’deki iktidar partisinin birer elemanı gibi çalışmaktadırlar ama müşavir üç maymunu oynamaya çalıştığı gibi kendisi de aynı yolu izlemektedir. İslam dinini görev yaptığı ülkede tanıtmakla da görevli olan müşavir, şimdiye kadar bu konuda hiçbir çalışma yürütmemiştir.

Din Hizmetleri ve Sosyal İşler Müşavirliği binasının önünde park halinde bulunan ve resmi plakalı iki mercedes binek otomobili oradan geçenlerde merak  uyandırıyor. Bu arabalar müşavirliğe mi ait ya da müşavirin kendi şahsı otomobilleri mi?Eğer bu arabalar müşavirliğe ait ise, bu büyük bir israf değil midir? Müşavirliğe makam arabası hem de iki tane şart mıdır? Eğer değillerse, müşavir bunu hangi paralarla almıştır?

Adı biz de saklı olan bir okurumuz, bu konuya ilişkin bir ileti yolladı. İletisini noktasına virgülüne dokunmadan olduğu gibi yayınlıyoruz:

 

“isvece gelen diplomatlarin kdv vergisi ödemeden arac alma haklari var bu araclara 6 ay sahip olduktan sonra Turkiyeye dönme kararnameleri ciktiginda satabilme haklari bulunmaktadir. Din Musaviri Fatih Mehmet Karaca diyanet adina 2 adet mercedes Araba aldi ve araclar diyanet binasinin önunde park halindeler ve hic kullanilmiyorlar
 

1 ay sonra görec suresi dolacak olan musavir bu araclari kendisine haksiz kar elde ederekten satacak, haksiz kazanc dememin sebebi araclari diyanet vakfinin adina alip sattiktan sonra elde edilen kari kendisine alacak zira diyanet vakfinin böyle 2 tane son model lux araclara ihtiyaci olmadigi gibi araclar hali hazirda kilometre yapmamalari icin hiz kullanilmiyorlar
 

bu konu ile ilgilenirseniz vatana millete hayirli bir is yapmis olursunuz

saygilarimla“

 

Not: Din Hizmetleri Müşaviri telefonlarımıza yanıt vermemektedir.

 

Yazdır Paylaş
stockholmlu - 2018-03-23 12:09:34
Elli yıldır İsveç’teyim. Bırakın mercedes’i şöyle düşünmeden binebileceğim külüstür arabamdan başka araba edinemedim. Bunlar hep mercedes ve ev alıyorlar. Devletimiz bu kadar zenginse, biz buraya niye geldik? Batılılar akıllarıyla bir yere ulaşmaya çalışıyorlar, biz ise çekirge misali sıçrayarak... Türkçemizde ‘adamdan sayılmak’ deyimi var demek ki, boşuna yerleşmemiş!!! Şaşaha, debdebe ve lüks içimize işlemiş...
tahir altin - 2018-03-22 21:49:12

Din hizmetlerimüşaviri iki araba almış çok bir şey değil. Giden turizm müşaviri Lidingö'de daire aldı.Maaşlar çok yüksek olunca banka hemen kredi veriyor.

Diğer Haberler
isvecpostasi.com