23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 28 Ağustos 2017, Pazartesi 20:26 tarihinde eklendi. 578 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DÜNYA GENÇLER SU ÖDÜLÜ PROJESİ YARIŞMASI

İsveç’in başkenti Stockholm’da her yıl ’Dünya Su Haftası’ düzenlemektedir. Bu hafta içerisinde gençlere yönelik ”Gençler Su Ödülü Yarışması” da gerçekleştirilmektedir. Bu yıl ülkemizi Anıl Ertekin ve Hüseyin Mert Asal temsil edeceklerdir.
DÜNYA GENÇLER SU ÖDÜLÜ PROJESİ YARIŞMASI İSVEÇ POSTASI


Türkiye’de Stockholm’daki yarışmaya Devlet Su İşleri Müdürlüğü’nün açtığı ’Türkiye Gençler Su Ödülü Proje Yarışması’ sonucunda birinci ya da birincilerince temsil edilme hakkı tanınmaktadır. Bu gençler 26-31 Ağustos 2017 tarihlerinde İsveç’in başkenti Stockholm’da yapılacak olan “Dünya Su Haftası” kapsamındaki Türkiye’deki yarışmada birinci olan gençlerimiz ”Stockholm Gençler Su Ödülü”nde ülkemizi temsil edecektir.

Türkiye’deki yarışmada İzmir Özel Çakabey Lisesi öğrencileri Anıl Ertekin ile Hüseyin Mert Asal, ”İçme suyunda patojenlerin hızlı tayini için nanoplazmonik mikro akışkan çip platformu” adlı projeleriyle kazanmışlardır.


                                             Gençler DSİ yetkilileri ile projelerinin tanıtım panosunun önündeler

Ülkemiz Stockholm’daki yarışmaya 11’nci kez katılmaktadır. Geçen zaman içerisinde gençlerimiz iki kez birincilik ödülüne layık görülmüşlerdir.

Bu yılki yarışmada Anıl Ertekin ve Hüseyin Mert Asal adlı gençlerimize başarılar diliyoruz.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com