23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 16 Nisan 2017, Pazar 22:00 tarihinde eklendi. 1323 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN KAZANDI, TÜRKİYE KAYBETTİ

Anayasa değişikliğine ilişkin referandumda yüzde 51,3 “evet”, yüzde 48,7 “hayır” oyları olarak ortaya çıkmasından sonra Türkiye’yi çok tehlikelerin beklediği görülmektedir. Bu durumda referandumu sonucunun göre cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kazançlı çıkarken hiç kimse gelecekte yaşanacakları umursamaz bir tutum sergilemiştir. Türk halkı sorumluluk almaktan kaçmıştır.
ERDOĞAN KAZANDI, TÜRKİYE KAYBETTİ İSVEÇ POSTASI 


18 maddelik Anayasa değişiklik paketi yüzde 51,3 ile kabul edilirken hiç de adil olmayan bir referandum süreci geçirdik. Cumhurbaşkanı ve AKP hükümeti devletin tüm olanaklarını pervasızca kullanırken aynı zamanda halk üzerinde baskı, korku, sindirme politikaları izlerken aynı zamanda da “hayır” taraftarlarının yaptığı çalışmaları engellemeye çalışmıştır. Devlet Televizyonu TRT, neredeyse tamamen “evet” tarafı için çalışmıştır.

Basına yansıyan haberlere ve video kayıtlarına göre Türkiye genelinde sandıklarda pek çok hukuksuzluğun yaşandığı tek tek ortaya kondu. Mühürsüz zarfların kabul edilmesi, sandık başında açıktan kullanılan oylar... CHP tarafından Türkiye genelinde 2,5 milyon oya itiraz edileceği açıklandı.

Evet’ler ile ‘Hayır’lar arasında 1,2 milyon oy farkı var. 1,5 milyon oy zarfı oy kullanıldıktan sonra sandık kurullarınca mühürlenmiştir. YSK bunu önce kabul etmeyeceğini belirtmiş ve daha sonra kabul etmiştir. Bu referandum da tarihe şaibeli olarak geçecek ama kaybeden Türk milleti olacaktır.

Bu referandum bu biçimiyle kabul edilirse ki öyle görülüyor. Bundan sonra hiç kimse Türkiye’de demokrasi var diyemez. Dünya milletleri gözünde de Türkiye’nin yönetimi “Cumhuriyet” idaresinden çıkıp “Diktatörlük” ile yönetilen ülkeler sınıfına düşecektir.

Türkiye Cumhuriyeti 94 yıllık yaşam süreci içerisinde hiçbir zaman böylesi bir referandumla bu kadar küçük düşürülmemiştir.

YSK oluşturan 6 Yargıtay ve 5 Danıştay üyesinin pervasızca oy kuşllanma sırasında ortaya çıkan manipülasyonlara bilinçli olarak seyirci kalmışlardır.

Devletin haber ajansı AA manipülasyonlarına devam etmiş açılan sandık sayısını bile yanlış vermiştir. Referandum sonuçlarına göre YSK Genel Genel Merkezi’nde seçim sonuçlarının yüzde 77’si açıldı. Devletin ajansı Anadolu Ajansı’nda ise bu oran yüzde 99. Aradaki fark “AA bu oranı nasıl yakaladı” sorusuna neden olmuştur.

YSK henüz sonuçları tam olarak açıklamadan önce Başbakan Binali Yıldırım balkaondan yaptığı kutlama konuşmasına “kardeşlik”ten dem vurarak başladı. Seöim süreci boyunca 1hayır”cıları “teröristler” olarak niteleyen başbakan’ın “kardeşlik”ten ve yok ettikleri "demokrasi" den dem vurması ne kadar inandırıcıdır.

Rejimi değiştiriyoruz diyerek “Cumhuriyeti” ortadan kaldıran başbakan neyin kutlamasını yapmaktadır. Türkiye hak etmediği “rezil” durumlara düşmüştür.
 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com