ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 27 Mart 2016, Pazar 19:52 tarihinde eklendi. 1539 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERKAN ZENGİN, 'AİLEM İSVEÇ’TE KALACAK'

İsveç’in Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı hazırlık maçı için İsveç’e gelen Erkan zengin İsveç basınına açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki gelişmelerden dolayı rahatsızlığını dile getiren Erkan Zengin, ‘ailem İsveç’te kalacak ve ben Trabzon’a yalnız döneceğim’ dedi.
ERKAN ZENGİN, 'AİLEM İSVEÇ’TE KALACAK' İSVEÇ POSTASI


İsveç’te dünyaya gelen Türk kökenli Erkan Zengin son olarak Trabzonspor’da futbol yaşamına devam ediyor. İsveç’in başkent takımlarından Hammarby Spor Kulübünden önce Beşiktaş’a, sonra Eskişehirspor’a transfer olan Zengin oradan da geçen yıl Trabzonspor’a geçti. Son yıllarda İsveç Milli Takımı’nda yer alan Erkan Zengin Türkiye’deki gelişmelerden dolayı tedirginliğini dile getirerek, “Türkiye’de her an herşey olabilir. Büyük bir belirsizlik yaşanıyor” diyerek Türkiye’de yaşanan olayları gözler önüne seriyor.

İsveç Postası olarak yurtdışında yaşayanlar bizler, Türkiye’yi tanımakta güçlük çekiyoruz.. Fiilen Başkanlık sistemine geçtik diyen bir Cumhurbaşkanı ve onun Başbakanı Davutoğlu hükümeti Türkiye’yi her geçen gün bir çıkmazın içerisine sürüklüyorlar. Türkiye İslami yapılanma adı altında İslami terör üreten ülkeye döndü. Cumhuriyet ve demokrasi değerleri tar-u mar edildi. Karşıt basın ve halk üzerinde dayanılmaz baskılar günlük yaşam içerisinde kendisini fazlasıyla hissettiriyor. Her ağzını açan Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanıyor.


                                   Erkan Zengin attığı bir gol sonrası sevincini Zlatan İbrahimoviç ile paylaşırken

İsveç'in Aftonbladet gazetesine konuşan Erkan Zengin; “Türkiye – İsveç maçında atmosfer oyuncular için hiç de iç açıcı değildi. Bu oyuna da yansıdı. Oyuncular yalnızca maçı düşünmediler ve maça konsantre olamadılar. Ben de aynı duyguları yaşadım. Türkiye maçı benim için hiç iyi geçmedi” ifadelerini kullanarak genel durumu en olağan biçimiyle yansıtıyor.

Erkan Zengin, “Bu belirsizlik ortamında ailemin orada yaşamasını uygun bulmuyorum. Ailem sakin yaşamlarına İsveç’te kalarak devam edecekler” diyor.

Yazdır Paylaş
Serkan - 2016-03-28 11:22:41
Mustafa bey,Turkiye tayyip erdogan cumhuriyeti degil, Mustafa Kemal Ataturk'un cumhuriyetidir. Erdogan ve AKP hukumetini elestirmek ayri bir seydir ancak Turkiye Cumhuriyetini diger ulkelere sikayet edip Turkiye dusmani cevrelere koz vermek bize yakismaz. Madem Erkan cok korkuyor, neden Isvec'e dönmuyor? Para tatli mi geldi? Batinin ortadoguda oynadigi kirli oyunlarin Turkiye'ye sicramasina asla ve asla bu millet izin vermeyecek.
sthlm_mustafa - 2016-03-28 09:30:17

Sayın Serkan Bey, Türkiye’de yaşanan olayları, kanunsuzlukları, yolsuzlukları, baskıları, şiddeti, kamplaştırmaları eleştirmek sizce çok mu yanlış? Biz ya da insanlarımız sustukça bunlar daha da artacaktır. Türkiye’deki demokratik değerler sisteminin dışına çıkan herşeye anında tepkisi verilmelidir ki, kanunsuzluklar yaşanmasın... Rahmetli Özal, “Anayasa’yı bir kez delmekle birşey olmaz” felsefesinden bugünlere geldik. Ben Erkan Zengin’e katılıyorum. Türkiye artık Türkiye olmaktan çıktı... Fakat mücadelemiz sürecektir...

Serkan - 2016-03-27 22:28:43
Erkan Zengin sacmalamis. Turkiye'de Isvec'te kazandiginin 20-25 mislini kazaniyorsun. Ustune Turkiye'yi avrupaya rezil ediyorsun. Zaten lobimiz gucsuz bir de bu tarz aciklamalar terör örgutlerinin ekmegine yag suruyor. Yakistiramadim.
Diğer Haberler
isvecpostasi.com