ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 15 Şubat 2018, Perşembe 12:15 tarihinde eklendi. 561 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FLORİDA’DA OKULDA KATLİAM

Florida’da bir okulun 19 yaşındaki eski öğrencisi Nikolas Cruz silahlı saldırı düzenledi. Silahlı saldırı bir katliama dönüştü. Olayda 17 kişi ölürken 50'ye yakın kişi de yaralandı. Yaralıların hastanede bakımları sürüyor.
FLORİDA’DA OKULDA KATLİAM İSVEÇ POSTASI


ABD bireysel silahlanma yapılan istatistiklerde olağdışı bir boyuta ulaştığını gösteriyor. 2017 Şubat ayından 2018 Şubat ayına kadar geçen bir yıl içerisinde 18 tane silahlı saldırı gerçekleşti. Bu saldırılar okul, kilise vbg. halkın çoğunlukla bulunduğu alanlar olarak dikkat çekiyor.

ABD’nin Florida eyaletinin Parkland bölgesinde bulunan Stoneman Douglas High School, katliam gibi bir saldırıya maruz kaldı. Lisenin eski bir öğrencisi olan Nicolas Cruz, elinde yarı otomatik tüfekle okula saldırı düzenledi.

Nıkolas Cruz’un okulun eski bir öğrencisi olması nedeniyle okulu iyi tanıdığı ve daha okul bahçesindeyken yarı otomatik silahını ateşlemeye başladığı belirtiliyor. Okulun içine girerek ateş etmeye devam eden Cruz, bu eyleminde 17 kişiyi öldürürken 50'ye yakın kişiyi de yaraladı.Cruz, okuldaki disiplinsizlik ve benzeri suçlardan dolayı okuldan atılıyor. Olaydan sonar birr açıklama yapan ABD Başkanı Trump, “Korkunç Florida saldırısı kurbanlarının ailelerine dualarım ve başsağlığı diliyorum. Hiç bir çocuk, öğretmen veya herhangi birisi Amerikan okulunda güvensiz hissetmemelidir. Sadece Vali Rick Scott'la konuştum. Korkunç Florida okul saldırısıyla ilgili kanunen zorla birlikte çalışıyoruz” ifadelerini kullanarak üzüntülerini dile getirdi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com