ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 17 Eylül 2017, Pazar 19:04 tarihinde eklendi. 2259 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖTEBORG’DA IRKÇILAR İZİNSİZ YÜRÜYÜŞ YAPTI

Pazar günü öğleden sonra toplanan Kuzey Direniş Hareketi’ne mensup 50 kadar ırkçı Göteborg’un merkezinde yürüyüş yaptı. Yürüyüşe müdahale etmeyen polis ancak birkaç kez dağılmalarını söyledi. Polisin bu uyarısını ciddiye almayan ırkçılar yürüyüşlerini gerçekleştirdiler.
GÖTEBORG’DA IRKÇILAR İZİNSİZ YÜRÜYÜŞ YAPTI İSVEÇ POSTASI 


Kuzey Direniş Hareketi adlı ırkçı örgüt polisten izin almaksızın bugün Göteborg’un merkezinde illegal bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Polis ilk önce gruba dağılmalarını söyledi ama ırkçılar bu uyarıyı ciddiye almadılar. Polis kontrol merkezinden yapılan açıklamada, yapılan risk analiz sonucu sorumlu polis müdürünün izniye müdahale edilmediği belirtildi.

Irkçıların toplanmaya başlaması üzerine polisin ihbar sonucu haberi olduğu ortaya çıktı. Polis yaptığı kısa incelemede izin alınmadığını anlaşıldı. Bunun üzerine toplanma yerine giden polis ırkçıların dağılmalarını istedi. Irkçılar bu uyarıyı pek önemsemediler. Kendi internet sayfalarında, “Göteborg sokaklarına yerleşiyoruz (ele geçirmek)” diye yazdılar.

Irkçılar sembol olarak siyah giysiler ve yeşil-beyaz renkli flamalar taşıyorlar. Grup Gustav Adolf Meydanı’nda toplanarak Kors Sokağına kadar yürüdüler ve 14:20 dolaylarında dağıldılar.Polis toplanma ve yürüyüş esnasında herhangi bir sataşmanın ya da şiddetin meydana gelmediğini ifade etti.

Irkçılar Göteborg Kitap Fuarı’nda yürüyüş yapmak için polise izin baçvurusunda vurdular. Polisin gerekli izni verdiği belirtiliyor.

Yazdır Paylaş
Kaan Kantarci - 2017-09-17 16:54:31
Geç bile kaldılar; İsveç ve kentleri her geçen gün Avrupa' ya ait olma özelliklerini hızla kaybedip, Ortadoğu' ya aitmiş görüntüsü vermeye başladılar: Her sokak başına ve dükkan önlerine yerleşen Romanyalı çingene istilasından 3 yıl sonra, onbinlerce Suriyeli kaçkının istilası başladı, Sakallı - tespihli, türbanlı, çocukları bile kara çarşaflı bu kesim her gün sokaklarda sağa sola tükürerek, " inşallah - maşallah- yallah " seslenişleriyla durmadan ortalıkta turluyor, yürüyüşler yapıyor. Bu tipler İsveç' in hemen her kentine camii yapmak için belediyelere baskı yapıyor, her kente birçok mescıd ve dernekler kurdular; son olarak da bir islami parti kurdular!. Bu çok anormal!.Bu anormallikler İsveçli ırkçıları meşrulaştırıyor. Ne işiniz var burada?! İsveç' i kaçtığınız ( ya da sıçtığınız ) ülkelerinize benzetmeye ne hakkınız var?!
Diğer Haberler
isvecpostasi.com