ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 12 Ekim 2018, Cuma 13:12 tarihinde eklendi. 431 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GULDFÅGELN 52 TON TAVUK ETİNDEN YAPILMIŞ ÜRÜNÜNÜ GERİ ÇEKİYOR

Guldfågeln i Mörbylånga’daki tesislerinde ve kullanılmaz kabul edilen tavuk etinden ürettiği ürünü Gıda Güvenliği Kurumu’nca satılması yasaklandı. Bunun üzerine şirket bu ürünü geri çekme kararı aldı.
GULDFÅGELN 52 TON TAVUK ETİNDEN YAPILMIŞ ÜRÜNÜNÜ GERİ ÇEKİYOR İSVEÇ POSTASI 


 

İsveç Haber Ajansı TT’nin haberine göre Gıda Güvenliği Kurumu veterinerinin daha önce kullanılamaz raporu verdiği tavuk etleri işlenerek Guldfågeln adlı şirket tarafından piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülen ürünün 52 ton olduğu açıklandı.

Gıda Güvenliği Kurumu veterineri Christian Berking, “Yanlışlık bir dokudan kaynaklanıyor. Ette farklı bir değişim yaratıyor. Yasaya göre bu etin kullanılmaması ve imha edilmesi gerekiyordu” açıklamasını yapıyor.

Christian devamla “Guldfågeln şirketi kontrol memurun olmadığı bir sırada bonfile biçimde hazırlıyor ve kullanıma sunuyor. Bu nedenle kızartılmışi olarak hazırlanan ürünü piyasada satılmasını yasaklıyoruz” ifadelerine yer veriyor.

Şirket Genel Müdür Yardımcısı Johan Ekerot konuyla ilgili olarak Gıda Güvenliği Kurumu’ndan farklı bir resim çiziyor ve ekliyor, “Sorun bakalım, insan nasıl etleri ayırıyor ve hazırlıyor” diyor. Aynı zamanda da kurumun kararına saygı duyduklarını ve gereğini yerine getireceklerini ifade ediyor.

İsveç Postası olarak İsveç’te yaşayan vatandaşlarımıza Guldfågeln şirketinin bu ürününü satın almamalarını, almışlarsa iade etmeleri ya da atmalarını öneriyoruz.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com