HUDDİNGE SANATÇILAR KULÜBÜNDE ÜÇ TÜRK RESSAMI SERGİSİ

Huddinde Sanatçılar Kulübü üç Türk ressama kapılarını açıyor. Sergiyi çalışmalarını kulüp adına Nicos Terzis yürütüyor. Sergiye uzun yıllar İsveç’te yaşayan Hasan Erdemir, Çanakkalee Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Görevlileri Doç. Dr. Didem Çatal ve Deniz Kürşat katılıyorlar.

HUDDİNGE SANATÇILAR KULÜBÜNDE ÜÇ TÜRK RESSAMI SERGİSİ
HUDDİNGE SANATÇILAR KULÜBÜNDE ÜÇ TÜRK RESSAMI SERGİSİ
Bu içerik 1413 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI


Huddinde Sanatçılar Kulübü uzun süredir Türk sanatçılarına yönelik bir sergi düzenleme çalışmalarını sonuçlandırmış durumda. Sergi 7 – 29 Mayıs tarihleri arasında Huddinge’de görülebilir. Bu düşüncenin sahibi de olan Nıcos Terzis üç Türk sanatçısını biraraya getirerek sergi düzenlemekten oldukça memnun olduğunu söylüyor.

Sergiye katılan sanatçılardan Hasan Erdemir’e sergi hakkındaki düşüncelerini sorduk: “Sergi teklifi bana geçen sene bahar aylarında Nicos Terzis tarafından geldi. Çanakkale Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü hocalarından iki ressamı davet ettiğini belirten Nicos, bu sergiye katılmak isteyip istemediğmi sorduğunda kabul ettim. 

Umarım bu tür faaliyetler artık devlet tarafından da desteklenir ve devletin saçma sapan yerlere ödenen ve olur olmaz carcur edilen paraları Türkiye`yi ve Türk kültürünü tanıtmak amacı için de kullanılır!Bu konularda yetkililer artık mantık dışı kararlar ile Türkiye`yi yurtdışında  kötü tanıtmazlar ve bu işi bilenlere bir bakma olgunluğunu göstermeleri gerektiğini sonunda anlarlar! ” dedi.

Sanatçı Hasan Erdemir devletimizin sanata olan ilgisizliğinden çok dertli gibi görünyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş gibidir” özdeyişi unutulmuşa benziyor.

Hasan Erdemir; “Huddinge Sanatçılar Kulübü ve katılan sanatçıların kendi bütçeleri ile gerçekleştirilen bu sergiye umarim, Ege adalarını işgal edip sahip çıkan Yunanistan`ın İsveç temsilciliği kuratörünün kendi vatandaşı olmasından dolayı bu etkinliğe sahip çıkmaz. 

Her konuda olduğu gibi bu konuda da benden sonra tufan, adam sende, boşver  hayat felsefesine sahip yetkililerin düşünceleri ile yalnız kalmamıza rağmen ’Don Kisot’ gibi Türkiye`yi kültür aracılığı ile tanıtmaya devam edecek her zaman sanatçılar olacaktır.

Kul hakkı ile koltuklarında rahatça oturup, günü savuşturan, kendi halkını beylik laflarla uyutan  en büyüğünden en küçüğüne tüm yetkililere duyurulur.” Yakınmalarını dile getiriyor.

stockholm huddinge sergi resim hasan erdemir nicos terzis didem çatal deniz kürşat huddinge sanatçılar kulübü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI