NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

2017 Haziran ayında yeniden kurulan Norveç – ADD ikinci kongresini 8 Eylül 2018 tarihinde yaptı. Kongre büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi.

NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu içerik 2384 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç’te daha önce var olan Atatürkçü Düşünce Derneği çalışmalarını durdurması üzerine dernek faaliyet gösteremiyordu. Haziran 2017 yılında biraraya gelen Atatürkçüler yeniden derneği ikinci kez kurarak çalışmalarına başladılar. Bu bağlamda hem ulusal günlerin kutlanması hem de üye kazanma çalışmaları devam etti.

Bir önceki başkan Murat Gökçe’nin rahatsızlığı nedeniyle kongre sonbahara bırakıldı. 8 Eylül Pazar günü yapılan kongrede yeni yönetim belirlendi. Kongre Divan Başkanlığına oy birliği ile Dağan Gürsel, sekreterliğe de Nalan Seymen aday gösterilerek seçildiler.

Divanın oluşmasından sonra gündem taslağı onaylanarak kabul edildi. Gündemin kabulünden sonra bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Pelin Binici Balolu kısa bir konuşma yaparak Norveç Atatürkçü Düşünce Derneği’nin içinde bulunduğu genel durumunu katılımcılarla paylaşmıştı. Norveç - ADD'nin aynı zamanda 2016 yılında Almanya'nın Dortmund kentinde kurulan Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu (ADDP)'nun üyesi olduğunu belirtti.Kongrede sunulan Çalışma Raporu ve Ekonomik Rapor’dan sonra delegeler görüşlerini açıklamışlardır. Delege Meriç Akar, “bu yıl neden 19 Mayıs kutlanmadı” diye sormuştur? Başkan Yardımcısı Pelin Binici Balolu yeterli hazırlık ve zaman sıkıntısından dolayı kutlayamadık, yanıtını vermiştir.

Bir başka üye Asude Sørensen ise, ”TC. Oslo Büyükelçiliği’nin destekleri olmuş mudur?” sorusuna ise Binici Balolu, ”Büyükelçiliğimizden şimdiye kadar katılım olmadığı gibi destekleri de söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.Her iki rapor üzerinde yapılan konuşmalardan sonra oy çokluğu ile kabul edilerek geçmiş yönetim aklandı. Diğer gündem maddelerinin görüşülmesine geçilerek, yeni yönetimin belirlenmesiyle son buldu.

Yeni yönetim:

Başkan: Serkan Sezgin

Başkan Yrd: Pelin Binici Balolu

Yönetim Kurulu: Duran Tıkır (mali müşavir), Sibel Kolko, Naci Tuncer, Özlem Gürsel, Güliz Kolko, Deniz Defne Yılmaz, Aynur GürselDilek ve Temenniler bölümünde şu görüşlere yer verildi:

- Asude Sørensen, “29 Ekim Cumhuriyet Kutlaması’nın güzel bir yerde yaılması ve elçiliğimize haber verilmesi.”

- Ufuk Kolko, “Çocuklar için faaliyet düzenlenmesi, örneğin Selanik Gezisi ve İsveç – ADD ile ortak çalışmalar yapılması.”

- Meriç Akar, “Gençler için bir faaliyet ve ayrıca Norveçlilerle bir Noel Yemeiği (Julebord) düzenlenebilir.”

Doğan Gürsel, “Eski faaliyetleri sürdürmek gerekiyor, folklor, Türkçe dersi ve ayrıca proje komiteleri kurulsun ve tüm üyeler buralara katılsın.”


                                         Norveç - ADD'nin düzenlediği 30 Ağustos Kutlaması'ndan toplu fotoğraf

Norveç - ADD Kongre 30 Eylül kutlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI