STEFAN LÖFVEN’İN İLK GİRİŞİMİ SONUÇSUZ KALDI

Hükümet kurma çalışmalarını deralan Sosyaldemokrat parti lideri Stefan Löfven bugün ilk önce Ilımlı Muhafazakar Parti lideri, arkasından Liberal Parti lideri ve diğer iki sağ ittifak parti liderleriyle görüştü. Görüşmelerden bir sonuç çıkmadı.

STEFAN LÖFVEN’İN İLK GİRİŞİMİ SONUÇSUZ KALDI
STEFAN LÖFVEN’İN İLK GİRİŞİMİ SONUÇSUZ KALDI
Bu içerik 812 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 


Hükümet kurma çalışmalarını hızlı bir biçimde sürdüren Sosyaldemokrat Başbakan Stefan Löfven sağ ittifak parti liderleriyle konutunda yaptığı görüşmelerden bir sonuç alamadı. Görüşmeler sonrası parti liderleri açıklama yapmaktan kaçındılar.

Stefan Löfven ile Ulf kristersson arasındaki görüşme 20 dakika sürdü. Ilımlı Muhafazakar Parti Basın Sözcüsü Cherine Khalil basının sorularını yanıtsız bırakırken Stefan Löfven görüşmeyle ilgili olarak, “tüm sorular görüşmelerden sorumlu kişiye sorulabilir” diyerek o da açıklama yapmaktan kaçındı.

Liberal Parti Başkanı Jan Björklund’un basın sözcüsü  görüşmeden sonra Jan Björklund’un daha önce söylediklerinin dışında fazla bir şey söylemediğini belirtmekle yetindi.

Aynı biçimde Merkez Partisi BaşkanınAnnie Lööf’ün basın sözcüsü de yorum yapmaktan kaçındı. Görüşmenin öğle saatlerinde gerçekleştiğini ifade etti.

Hıristiyan Demokrat Lideri Ebba Busch Thor da görüşmede öncekilerden farklı birşey söylemediği belirtilirken, Sosyaldemokrat bir hükümette yer almayacağının kesin bir dille altının çizildiği basın sözcüsü kanalıyla söylendi.

Bu durumda Merkez Parti ve Liberal Parti liderleri kesin bir açıklama yapmazlarken işbirliğine de kapaıları tamamen kapatmadıkları gibi bir izlenimin doğmasına neden oldu.

Stefan Löfven ırkçı parti hariç geriye kalan Çevre Partisi / Yeşiller ve Sol Partiyle ne zaman görüşeceği henüz belli olmadı. Özellikle Stefan Löfven ile Sol Parti arasında nasıl bir uzlaşma sağlanacak tam olarak belli değil. Sol Parti hükümette yer almayabiliriz derken, bunun karşılığında istekleri neler olacak ve bu istekler Sosyaldemokratlarca nasıl karşılanacak hep soru işaretli olarak ortada duruyor...

İsveç Stefan Löfven Hükümet kurma sağ ittifak Ulf Kristersson Jan Björklund Ebba Busch Thor Annie Lööf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI