O’NU, ÖZLEM, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz kumandanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlığımızın baş kahramanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 80’inci yılında özlem, saygı ve minnetle anıyoruz.

O’NU, ÖZLEM, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ
O’NU, ÖZLEM, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ
Bu içerik 1026 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 


Bugün Türkiye’nin geldiği nokta ve ülkenin içinde bulunduğu durum çok yönlü bir biçimde analiz edildiğinde gerek içte gerekse dışta içinden çıkılmaz durumlarla karşı karşıya kaldığınına tanık oluyoruz. Bizi de kapsayan coğrafya büyük sorunlarla boğuşuyor. Mustafa Kemal Atatürk, “Yurtta barış, dünyada barış” felsefesiyle insanların huzur içerisinde ve onurlu bir biçimde yaşamalarını yıllar önce savunuyordu.

Savaşın kan ve gözyaşından başka birşey ifade etmediğini çok iyi biliyordu. Özellikle günümüzde yaşanan “haksız savaşları” çok önceden görmüş ve bu duruma parmak basıyordu. Ulu Önder,” Savaş zorunlu ve yaşamsal olmalıdır. Ülke bütünlüğü tehlikeyle karşı karşıya kalmadıkça savaş bir cinayettir” derken emperyalizmin oyunlarına düşülmemesini öğütlüyordu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkeleri ve kuruluş değerleri O’nun ne yapmak istediğinin en önemli yapı taşlarıdır. Bu nedenle, “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir” sözü kendisinden sonra gelen kuşaklara yol göstermek amacını taşıyordu.

Ulu Önderin aramızdan ayrılışının 80’inci yılında cumhuriyetimizin temel değerlerinden uzaklaştırıldığına laik, sosyal hukuk devleti ilkelerinden uzaklaştırıldığı, adalet sisteminin haksızlıkların kaynağı haline dönüştürüldüğü ve insanların birbirine düşmanlaştırıldığı ortamlardan geçiyoruz.

Bu zor günlerden bir an önce kurtulmak, çağdaş demokrasiyi yeniden kurmak tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına düşen en önemli bir görevdir. Ülkemiz içerisine düşürüldüğü birtakım aldatmacalardan, kandırmacalardan kurtulup, olaylara daha gerekçi bir yaklaşımla bakmak, değerlendirmek zorundadır. Din, günlük politikaların içine çekilmekten, günlük politikalarının odağı yapılmaktan kurtarılmalı inanç sahiplerinin vicdanlarına bırakılmalıdır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, dünden bugüne vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı özlem, saygı ve minnetle bir kez daha anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk 80.yıl anma Türkiye Cumhuriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI