IKEA 7 500 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARIYOR

Dünyaca tanınmış İsveç firması IKEA Grubu tüm dünyadaki işyerlerinden 7 500 kişiyi işten çıkarıyor. Bunlardan 650’si İsveç’teki işyerlerini kapsıyor.

IKEA 7 500 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARIYOR
IKEA 7 500 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARIYOR
Bu içerik 940 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI


IKEA GRUBU tüm dünyada yeni bir yapılanmaya giderek çok sayıda çalışanını işten çıkarıyor. İşten çıkarılacakların 650’si İsveç’teki işyerinden olacak. Ikea geçen ilkbahar döneminde Malmö, Helsingborg ve Älmhult’taki ofislerinden 100 kişiyi işten çıkarmıştı. İsveç’teki işten çıkarılacakların çoğunluğunun memur olarak çalışanlar olacağı belirtiliyor.

Ikea İsveç Şefi Håkan Svedman, “Arkamızda çok zengin ve verimli bir 75 yılı geride bıraktık. Şimdi önümüzde kendimizi daha iyi nasıl geliştirebiliriz gibi bir planlamanın içerisindeyiz. Çünkü geleceği planlamak istiyoruz. Biz, şimdi elimizdeki olanaklara ve önümüzdeki yıllarda nelere gereksinim duyacağız, onlara bakacağız” ifadelerini kullanıyor.

Svedman, geleneksel çalışmalardan digital ortamlara geçmek istediklerini ve böylece bu alanda tüm dünyada 4 bin kişiyi istihdam edebileceklerini ve önümüzdeki iki yıl içerisinde İsveç’te personel sayısında artış olacağını hesapladıklarını dile getiriyor.

Ikea İsveç Perakende satış şeflerinden Tolga Öncü, “Perakende satışlarımız daha çok digitalleşmeyi gerektiriyor. Bu nedenle uzmanlaşmış elemanlara gereksinimiz var. Çünkü perakende satışlarında bir değişim yaşanıyor ve trend değişti. Bilgisayar ve proglama hızlı gelişim gösteriyor. Biz daha önce bunu yaşamamıştık” değerlendirmesini yapıyor.

Bugün dünyada 420 Ikea mağazası bulunuyor. Bunlardan 20 tanesi İsveç’te. Ikea Ağustos sonunda kapanan hesap yılında 38,8 milyar Avroluk satış gerçekleştirdi. Ikea’nın genel mal varlığı 405 milyar kron olarak hesaplanıyor.

Ikea’nın kurucusu Ingvar Kamprad bu şirketi 17 yaşında kurdu  ve 27 Ocak 2018 de vefat etti. Ikea’nın adı kendi adının baş harfleri ve doğduğu yerin adlarından oluşuyor: Ingvar Kamprad, Elmtaryd, Agunnaryd.

İsveç Ikea çıkarma.Håkan Svedman Tolga Öncü perakende digital Ingvar Kamprad
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI