ANNİE LÖÖF DE HÜKÜMETİ KURAMIYOR

Bugün saat 09.00 da Meclis Başkanı Andreas Norlén ile görüşen Merkez Partisi Başkanı ve hükümeti kurmakla görevlendirilen Annie Lööf çalışmalarının sonuçsuz kaldığını ifade ederek, görevi iade etti.

ANNİE LÖÖF DE HÜKÜMETİ KURAMIYOR
ANNİE LÖÖF DE HÜKÜMETİ KURAMIYOR
Bu içerik 664 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI


9 Eylül’den bu yana hükümet kurma çalışmalarından bir sonuç alınmış değil. Hükümeti kurmakla iki kez görevlendirilen ve mecliste başbakanlık için oylaması yapılan ve sonuç alınamayan Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Kristersson görevi teslim etmişti. Sosyaldemokrat Parti Başkanı ve Başbakan Stefan Löfven de hükümet kurma çalışmalarında başarı sağlayamamıştı.

9 Eylül seçimlerinden 31 milletvekiliyle dördüncü parti olarak çıkan Merkez Partisi Başkanı Annie Lööf görevi devralmıştı. Fakat üzerinden bir hafta geçmesine karşın bir ilerleme kaydedebildiği yönünde hiçbir olumlu işaret basına yansımamıştı. Bugün (Perşembe) saat 09.00 da Meclis Başkanıyla görüşen Annie Lööf, saat 10.20 de basının karşısına çıkarak bir hafta süre içerisinde hükümet kurma yönünde yaptığı çalışmaları anlattı. Annie Lööf, görüşmelerinde bazı önemli (detaylı) konularda görüş birliği sağlayamadığını ifade etti.

Merkez Partisi Başkanı Annie Lööf kendisine verilen görevi Meclis Başkanı’na iade ettiğini açıklayarak basının sorularını yanıtladı. Hükümetin kurulmasında bundan sonra nasıl bir yol izleneceğini Meclis Başkanı Andreas Norlén değerlendireceğini söyledi.

Merkez Partisi Başkanı Annie Lööf, erken yeni bir seçim konusunda birşey söylemedi. İttifaklarüstü bir çözümün olabilirliliği konusunda umutlarını dile getirdi. Meclis Başkanı’nın bundan sonra atacağı adım bekleyeceklerini ve seçeneklerin hala var olduğuna inandığını dile getirdi.

İsveç Andreas Norlen Meclis Başkanı Hükümet Annie Lööf Merkez Partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI