İNCESAZ “STOCKHOLM KONSERİ” BAŞARILI GEÇTİ

İsveç Devlet Tiyatrosu çatısı altında çalışmalarını yürüten Türk-İsveç Tiyatro Derneği’nin de katılımcı olduğu “FeminEast Festivalen” kapsamında Stockholm Kültürevinde düzenlenen konsere ilgi fazlaydı. Biletler bir hafta öncesinden tükenmişti.

İNCESAZ “STOCKHOLM KONSERİ” BAŞARILI GEÇTİ
İNCESAZ “STOCKHOLM KONSERİ” BAŞARILI GEÇTİ
Bu içerik 869 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 


FeminEast Festivalen kapsamında Stockholm’a gelen İncesaz grubu 22 yıl önce İstanbul’da kurularak müzik çalışmalarını sürdürüyor. Albümler yayınlıyor. Şimdiye kadar dokuz albüm yayınlamış durumdalar. Grup Türk Klasik Müziği’nin makamlarını ustalıkla icra ediyorlar. Grup içinde söz ve beste yazarların da bulunması grubu daha güçlü bir müzikal yapıya dönüştürüyor. Müzik çalışmalarını İstanbul’da sürdüren grup zaman zaman yurtdışı konserlerine çıkıyor.

Konser bir kadın  (Ezgi Köker) diğeri erkek (Bora Ebeoğlu) iki vokalistin birlikte söyledikleri şarkılardan oluştu. Grup hem bestecilerimizin hem de kendi bestelerinden oluşan birbirinden güzel şarkıları yaklaşık iki saat boyunca söylediler.

Vokalistlerin yumuşak ‘kadife’ sesleri tüm salonu iki saat boyunca büyüleyerek zevkle dinlemelerine ve zaman zaman kendilerine eşlik etmelerine yol açtı. Yılda bir iki Türkiye’den müzik konserine ev sahipliği yapan Stockholm, bu ilde oturan Türkler için farklı duyguların yaşanmasına neden oluyor. İncesaz grubuna bu güzel konserleri için teşekkür ediyoruz. Stockholm’un kasavetli ve karanlık akşamında dinleyicilere bir ışık oldular.Grup:

Ezgi Köker – Solist
Bora Ebeoğlu – Solist
Cengiz Onural – Gitar
Taner Sayacıoğlu – Kanun
Emre Erdal – Kemençe
Murat Aydemir – Tanbur
Türker Çolak – Vurgu sazlar
Volkan Hürsever –Viyola (Kontrabas)Bu bağlamda Türk-İsveç Tiyatro Derneği yöneticilerinin farklı alanlarda etkinlikler düzenmesi takdir edelecek çalışmalardır. Dernek yönetimini başta başkan Haydar Alçınkaya ve Burcu Ada soysop olmak üzere kutluyoruz.

Ayrıca,  ”FeminEast Festivalen” kapsamında ”İncesaz Konseri”nin gerçekleşmesinde İsveç Devlet Tiyatrosu (Riksteatern) bünyesinde ortak çalışmalar sürdüren ve PR organisyonunu üstlenen Sanat Kultur och Event çalışanlarından başta Bora Serbülent ve Melih Öncel olmak üzere diğer emeği geçenlere de teşekkür ederiz.Stockholm FeminEast Festivalen İnce Saz Konser Türk-İsveç Devlet Tiyatroları Derrneği İsveç Devlet Tiyatrosu Stockholm Kültürevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI