İRAN’DA ŞİDDETLİ DEPREM

İran'nın, Irak sınırı yakın bölgesinde 6,3 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremde can kaybı olup olmadığı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

İRAN’DA ŞİDDETLİ DEPREM
İRAN’DA ŞİDDETLİ DEPREM
Bu içerik 636 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 


İran'ın Irak sınırına yakın bölgesinde 6,3 şiddetinde deprem meydana geldi.  Depremde can kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor. Bu konuda İran tarafından herhengi bir açıklama yapılmadı. Deprem Irak’ın orta bölümlerinde de hissedildi.

Kandilli Rasathanesinin verilerine göre, saat 19.37'te merkez üssü İran'ın Kermanşah ili olduğu açıklandı. Bundan bir yıl öncede Kermanşah’da 7,3 şiddetinde deprem meydana gelmiş ve 400 kişi yaşamını yitirmişti.

Derinliği 96 kilometre olan depremin 160 kilometre uzaktaki Irak'ın başkenti Bağdat'tan da hissedildiği bildirildi.
 

İranlı yetkililer, arama kurtarma ekiplerinin deprem bölgesine sevk edildiğini duyurdular.Şimdiye kadar can kaybının olmadığını ancak yaralılar olduğunu bildirdi. Yaralıların çoğunun, deprem sonrası yaşanan panikte oluştuğu belirtildi. Bölgede en şiddetlisi 5,3 olmak üzere artçı depremlerin devam ettiği kaydedildi. Serpol Zehap ilçesindeki bazı bölgelerde elektrik kesintisi ise devam ediyor.

İran’ın Kermanşah Eyalet Valisi Huşeng Bazvend, Kermanşah eyaletinde meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 210 kişinin yaralandığını belirtti. Tasnim Haber Ajansı’na göre, Bazvend, şu ana kadar sağlık merkezlerine başvuran yaralı sayısının 210 olduğunu duyurdu. Bazvend, can kaybına dair henüz bilgiye sahip olmadıklarını, bölgede arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

 

 

İran Deprem Irak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI