SKÖVDE’DE BÜYÜK YANGIN

Stockholm’dan 264 km uzaklıkta güneydoğusunda bulunan Skövde kentinde Çarşamba gecesi bitişik apartman dairelerninde çıkan yangın hâlâ söndürülemediği gibi kontrol altına da alınmış değil. Bu dairelerde oturan 100 aile boşaltıldı.

SKÖVDE’DE BÜYÜK YANGIN
SKÖVDE’DE BÜYÜK YANGIN Admin
Bu içerik 600 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Skövde kentinde meydana gelen ve 100 aileyi etkileyen yangın bir türlü söndürülemiyor. İtfaiye ekip şefi Roland Johansson daha fazla yayılmasını önlediklerini belirtiyor. Yangın alarmı saat 22.48 dolaylarında itfaiyeye ulaştı. Olay yerine gelen itfaiye yangını kontrol altına alamadı. Preşembe günü saat 10.30 dolaylarında yangın hala devam ediyor.

İtfaiye yetkilileri duman dalgıçları da kullanarak can kaybını ortadan kaldırmış durumdalar. Yangında yaralanan kişiler de yok. Yangın dairelerin tavanına sıçrayarak kısa süre içerisinde oldukça genişliyor. Bu durum karşısında itfaiye çaresiz kalarak çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Apartman dairelerinde oturanlar otellere ve akrabalarının yanlarına yerleştirilmiş durumdalar. İtfaiye yetkilileri can kaybının olmayşından dolayı memnuniyetlerini belirtirlerken aynı zamanda söndürememenin sıkıntısını da yaşıyorlar.

Polis ve itfaiye yangın uzmanları yangının nasıl başladığını araştırmaya başladıklarını ve polis olayın arkasında herhangi bir cinayet yangını olasılığı bulunup bulunmadığı üzerinde durduğu belirtiliyor.

Bir görgü tanığı, ”biz gördüğümüz zaman çok küçük bir yanma olayı vardı ama on beş dakikla içerisinde birden çok genişledi” ifadelerini kullanıyor. Bölgede ortaya çıkan kısa süreli sağanak yağış yangının söndürülmesinde pek etkili olmuyor.

Stockholm Skövde Yangın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI