İSVEÇ’TE BİR LİSE’DE BOMBA ALARMI

Batı İsveç’in Gislaved kentindeki Gislaved Lisesi’ne 10.20 dolaylarında gelen bir e-post lisede bomba olduğunu haber veriyordu. İhbarı ciddiye alan okul yönetimi polisle de işbirliği içerisinde okulu sakin bir biçimde boşaltarak öğrencileri gönderdiler. Okulda bomba araması başlatıldı.

İSVEÇ’TE BİR LİSE’DE BOMBA ALARMI
İSVEÇ’TE BİR LİSE’DE BOMBA ALARMI Admin
Bu içerik 730 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Gislaved Lisesi’ne saat 10.20 dolaylarında gelen bir ihbar üzerine okulun 1 100 öğrencisi ile 100 dolaylarında personel okuldan uzaklaştırılarak evlerine gönderildi. Gislaved Belediyesi güvenlik şefi Bo Hansson: “Lisemize yönelik bir tehdit aldık ve polisi okula davet ettik. Okulu sakin bir biçimde kargaşaya yol açmadan boşalttık. Gerekli çalışmalar başlamış durumda” açıklamasını yapıyor.

Sabah saatlerinde 08.00 gibi okulun e-post kutusuna düşen bir ileti okula bomba konulduğunu haber veriyor. Okul yönetimi ancak okulu saat 10.00 dan sonra boşaltmaya karar veriyor. Okulun iki saat sonra boşaltılmasına karar verilmesi konusunda bir açıklama yok. Okulun kütüphanesinde çalışan personelde evlerine yollanıyor.

Polis okulun her yanını dikkatli bir biçimde aramaya başlıyor. Polis olayı önemli bir tehdit olarak değerlendiriyor. İsveç’te neredeyse hergün bir yerde bir patlayıcı olayı gündeme geliyor.

İsveç Gislaved Lise bomba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI