ALMANYA’DA TERÖR SALDIRISI ÖNLENDİ

Alman polisi, Schleswig-Holstein eyaletinde düzenlediği terör operasyonunda yaşları 23 ile 36 arasında değişen Iraklı üç kişiyi gözaltına aldı.

ALMANYA’DA TERÖR SALDIRISI ÖNLENDİ
ALMANYA’DA TERÖR SALDIRISI ÖNLENDİ Admin
Bu içerik 645 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Almanya'nın Schleswig-Holstein eyaletinde bu sabah saatlerinde düzenlenen bir terör operasyonunda üç kişi, "terör saldırısı düzenlemeyi planlandıkları" şüphesiyle gözaltına alındı. Basına yansıyan haberlere göre söz konusu kişilerin bugün hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Almanya’da yayınlanan Der Spiegel dergisinin haberine göre, şüphelilerin Almanya'ya sığınmacı olarak gelen Irak vatandaşları olduğu belirtildi. Federal Başsavcılığın verdiği bilgilere göre, gözaltına alınan kişilerden ikisi "devlet düzenini bozmaya yönelik ağır bir şiddet olayı planlamakla", diğer kişi ise onlara yardım etmekle suçlanıyor. Saldırı planlarının radikal İslamcı motivasyonla hazırlandığı belirtildi.

Başsavcılığın açıklamasına göre, eldeki bilgiler doğrultusunda şüpheli kişilerin "somut bir saldırı hedefi" bulunmadığı da ifade edildi.Yürütülen soruşturmanın, gözaltına alınan kişilerin bir terör örgütü ile ilişki içinde olup olmadığını açıklığa kavuşturması bekleniyor.

Teröristlerin bomba yapımını internetten indirdikleri dokümanlarla gerçekleştirmeyi ve ”çocukları hedef almamak kaydıyla olabildiğince çok sayıda kafiri” öldürmeyi planladıklarını itiraf ettikleri ifade ediliyor. Bu kişilerin 2015 yılında sığınma başvurusunda bulundukları söyleniyor.

Almanya Schleswig-Holstein terör Irak sığınmacı bomba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI