AVRUPA ÜLKELERİ VE İSVEÇ’TE HASTA İNEK ETİ SATILDI

Polonya kökenli hastalıklı inek eti İsveç’te dahil olmak üzere kimi Avrupa Birliği ülkelerine satıldı. Satılan etin 2 700 ton civarında olduğu tahmin ediliyor. İsveç’ten dört firmanın bu etlerden küçük partiler halinde satın aldığı biliniyor.

AVRUPA ÜLKELERİ  VE İSVEÇ’TE HASTA İNEK ETİ SATILDI
AVRUPA ÜLKELERİ  VE İSVEÇ’TE HASTA İNEK ETİ SATILDI Admin
Bu içerik 1618 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polonya kökenli hasta inek eti skandalı tüm Avrupa’da yankı yaptı. İsveçli dört firma bu etlerden satın alarak lokantalara servis etti. Uppsala’da bir lokantaya 14 kilo bu etten verildiği ve lokantanın bu müşterilerine sunduğu gelen haberler arasında bulunuyor.

Hasta et skandalı bir Polonya Tv kanalı olan TVN24 adlı kanal ortaya çıkardı. Kanal muhabiri gizli kamera kullanarak hasta ineklerin yürüyemedikleri için kesime nasıl sürüklenerek götürüldüğünü yayınladı. İsveç televizyonu da aynı filmleri haberlerinde kullandı. Kesim anında mezbahada veteriner olmayışı dikkat çekiyor.

TV filminde hasta hayvanların etinin kesildikten sonra ortaya çıkan tümör, eziklikler ve benzeri bölümlerin ayıklanarak veteriner  kontroluna ve arkasından da satışa sunulduğunu görülüyor. Tv kanalı muhabiri 28 tane yürüyemeyen inek gördüğünü ve bunlar aralıklarla üç gün içerisinde kesildiğini dolaysıyla kontroldan kaçırıldığını ifade ediyor.

Bu etler İsveç,Romanya, Estonya, Finlandiya, Macaristan, İspanya, Letonya Slovenya’ya satıldığı bildiriliyor. Polonya kurumları televizyon kanalının haberinden sonra gerekli yasal işlemleri başlattığı bildiriliyor.

İsveç Gıda Güvenliği Kurumu’nun İsveç’teki hangi firmaların bu etten satın aldığını konusunda bilgi sahibi olduğu ve etlerin nereye gittiği konusunda araştırma başlattığı basına verilen bilgiler arasında bulunuyor.

Hastalıklı et Polonya İsveç AB Satış TVN24 Skandal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI