GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN ŞİDDETİ DEVAM EDİYOR!

Stockholm Metrosu’nda hamile bir kadına yönelik güvenlik görevlilerinin davranış ve şiddete kadar varan davranış biçimleri dünya basınında da yer almıştı. Güvenlik görevlileri şiddeti dün gece güneydeki üniversite kenti Lund’da meydana geldi.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN ŞİDDETİ DEVAM EDİYOR!
GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN ŞİDDETİ DEVAM EDİYOR! Admin
Bu içerik 1002 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’da Hötorget (Samanpazarı Meydanı) Metrosunda bilet kontrolu sırasında biletini bulmakta zorlanan hamile bir kadına karşı şiddete kadar varan davranışlarıyla tepki çekmişlerdi. Bu güvenlik görevlileri hakkında gerekli soruşturma başlatıldı ve açığa alındılar.

Cumartesi gecesi üniversite kenti Lund’da saat 02.00 dolaylarında bir barda çıkan kavga esnasında olaya müdahale eden güvenlik görevlileri kendilerine sakin olmalarını söyleyenlere aldırmadan bir kadını copladıkları basınada yer alan ilk haberler arasında bulunuyor.

Lund Polis Şefi Hakan Nilsson, “Olay şiddet uygulama olarak değerlendiriyoruz” diyor. Olayı telefonlarıyla görüntüleyen kişiler bunu hem polise verdiler hem de sosyal medyada yayınladılar. Polis kendi internet sayfasında olayla ilgili bilgileri veriyor hem de kemdilerne bırakılan filmi yayınlıyor. Güvenlik görevlileri de kendilerine karşı şiddet uygulandığını ileri sürerek kişilerden şikayetçi oluyorlar.

İsveç’te bunlara benzer olaylar sık sık yaşanıyor ama güvenlik görevlilerinin şiddeti durmuyor. Güvenlik görevlileri kendilerini yasaların üzerinde ve dokunulmaz olarak görüyorlar. Örneğin bir olayda 16 yaşında cılız bir kız, kendisinden çok büyük ve iri yapılı bir güvenlik görevlisinin şiddetine uğruyor ama güvenlik görevlisi “ben dövmeye başladı. Kendimi korumak durumunda kaldım” diyebiliyor.

Stockolm Hötorget Lund Güvenlik görevlileri şiddet suç kadın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI