STOCKHOLM KARA TESLİM OLDU

Cuma günden bu yana aralıklara yağan kar kalınlığı Stockholm kent içi ve dışında 20 cm’yi buldu. Yollardaki trafik zorluklar yaşanırken aynı zamanda Stockholm bölgesinde 9 bin eve elektrik verilemiyor.

STOCKHOLM KARA TESLİM OLDU
STOCKHOLM KARA TESLİM OLDU Admin
Bu içerik 1788 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm bölgesine geç gelen kar çeşitli biçimlerde kaosa neden olurken, zorunlu olmadıkça trafiğe çıkılmaması yetkili kurumlar tarafından duyuruluyor. Stockholm ve çevresinde kar kalınlığı 20 cm’yi buldu. Buna Pazar günü devam etmekte olan kar yağışıda eklenirse 25 cm olması hesaplanıyor.  Tüm İsveç tamanen beyaza boyanmış durumda.

Stockholm ve çevresinde ocak ayı sonuna kadar havalar ılıman bir yol izledi Hava sıcaklığı -5 ile 3 derece arasında gidip geldi. Genelde ne yağmur ne de tam anlamıyla kar vardı. Meteroloji Stockholm bölgesinde yeraltı suyunun 20 – 25 cm düştüğünü gerekli yağışlar gelmezse su sıkıntısı yaşanabileceğini belirtiyorlar.

İsveç genelinde yolların kardan temizlenmesinde zorluklar yaşanıyor ve kent içi ve kent dışı otobüs seferlerininde aksamalar görülüyor. Yollardaki buzlanmalar trafik kazalarının yaşanmasına neden oluyor.

SL yetkilieri metro ve banliyö trenlerinde ufak tefek aksamalar olmasına karşın düzenli seferlerin normal seyri içerisinde devam ettiğini ifade ediyorlar.

Stockholm kar trafik metro banliyö treni SL teslim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI