ERDOĞAN, AKİL ADAMLAR VE OSLO

Erdoğan'a çok yakın “akil” Oslo toplantısında ne söyledi? Seçimlerden sonra yeniden “müzakere sürecine” dönülürse, Bahçeli ne yapacak? Müyesser Yıldız, Odatv.com sayfasında yazdı. İlginize sunuyoruz

ERDOĞAN, AKİL ADAMLAR VE OSLO
ERDOĞAN, AKİL ADAMLAR VE OSLO Admin
Bu içerik 1851 kez okundu.

MÜYESSER YILDIZ

İktidar medyasının, “PKK temsilciliği” dediği İngiltere merkezli Demokratik Gelişim Enstitüsü (DPI)'nün AB, İrlanda, Hollanda ve Norveç hükümetlerinin desteğiyle 24-27 Mayıs 2018 tarihlerinde Oslo’da “Zor Zamanlarda Türkiye’de Kapsayıcı Diyaloğu Desteklemek” başlıklı bir toplantı düzenlediğini ve bu toplantıya “Akil adamların”katıldığını ancak geçen Kasım ayında duyduk.

Oslo'yla ilgili tartışmalar, kısa zamanda bıçak gibi kesilse de DPI'nın Mart 2016'dan beri başlattığı bu seri toplantıların tamamen Türkiye'deki “çözüm süreciyle” ilgili olduğunu ve bunların halen sürdüğünü aktardık.

DPI'yla ilgili en dikkat çekici nokta; Erdoğan'ın 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala İngiltere'ye yaptığı ziyaret öncesinde 11 Nisan 2018'de üç AKP'li isim Mehdi Eker, Efkan Ala ile Taner Yıldız'ın da buraya giderek, aynı zamanda İmralı'daki teröristbaşının avukatlarından olan ve kitaplarında, “Uluslararası bir arabulucunun müdahalesiyle Kürdistan'ın kurulmasını” savunan DPI'nın yöneticisi Kerim Yıldız'la görüşmesiydi.

İşte Oslo toplantısı, bu görüşmeden 1 ay kadar sonra yapılmıştı.

Olay 6 ay sonra duyulduğunda, sadece İYİ Parti tepki gösterdi. MHP Lideri Bahçeli ise toplantıya katılan “akil adamları” hedef alıp, şunları söyledi:

“Yeni bir çözüm süreci için kendini akil sanan akılsızlar Oslo'da toplanmışlardır. Şu kış kıyamette niye Oslo'ya kadar giderler? Kandil'e gidip, mağara deliğinde çözüm gevişi getirseler. Bu olmuyorsa, Kerkük'te Osmanlı eserlerini kundaklayan Barzani zihniyetine sığınsalar, keyif çatsalar daha evladır. Tencere yuvarlanacak, kapağını bulacaktır. Akil geçinen akılsızlar, aramızda dolaşan PKK hayranlarıdır. Sözde yazar, aydın, siyasetçi artığı ve artist bozuğundan oluşan koro... Kulak verin; Çözüm süreci gömüleli çok olmuştur. Şansınızı fazla zorlamayın. İsterseniz PKK'ya katılın, ama Türk Milleti'nin sabrını zorlamayın. Milletin şamarını yerseniz, Oslo'yu da İmralı'yı da görür, kendinizi mekap giyerek, dağda taşta bulursunuz. MHP'nin gözü üzerinizdedir.”

Yazının devamını okumak için: https://odatv.com/erdogana-cok-yakin-akil-oslo-toplantisinda-ne-soyledi-03021923.html

Türkiye Erdoğan Oslo Toplantı PKK Akil Adamlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI